به گزارش افکارنیوز،

دقایقی پیش  با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال، زرگرپور استاندار اصفهان، جمالی‌نژاد شهردار اصفهان و مسئولان فولاد مبارکه ورزشگاه نقش جهان افتتاح شد.

نخستین ورزشگاه مسقف ایران بعد از سال‌ها در هفته آینده با ظرفیت 75 هزار نفری افتتاح شد تا اصفهانی‌ها برای تماشای دیدارهای تیم‌های محبوب خود مجبور به مهاجرت چند ده کیلومتری به فولاد شهر نشوند. این ورزشگاه با بودجه ای نزدیک به 80 هزار میلیارد تومان پس از 11 سال در آخرین سال دولت یازدهم از سوی معاون اول رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش تسنیم، طرح ورزشگاه نقش جهان که در ابتدا به ورزشگاه بزرگ یا ورزشگاه المپیک (دهکده المپیک) معروف بود در سال 1367 تعریف و کلنگ آن پس از ایجاد مؤسسه‌ای به نام ورزشگاه بزرگ به منظور پیگیری مراحل ساخت آن، در سال 1368 توسط مدیرعامل وقت این مؤسسه به زمین زده شد. فعالیت‌های آغازین ساخت این ورزشگاه از سال 1372 شروع شد و با خاکبرداری در سال 1374 ادامه پیدا کرد و در 29 مرداد 1375 عملیات اجرایی این ورزشگاه آغاز شد.

فاز نخست این ورزشگاه در سال 1381 افتتاح شد و فقط برای مسابقات فوتبال مورد استفاده قرار می‌گرفت که تیم سپاهان در سال‌های 1381 تا 1386 بازی‌های خانگی خود را در این ورزشگاه برگزار می‌کرد. در سال 1386 این ورزشگاه برای ساخت فاز دوم تعطیل شد.

در 8 آذر 1393، وزارت ورزش و جوانان، مدیریت اجرایی ورزشگاه نقش جهان را برای تکمیل و بهره‌برداری آن به مجتمع فولاد مبارکه واگذار کرد تا اینکه اکنون آماده افتتاح شده است.