به گزارش افکارنیوز،

علیرضا واحدی نیکبخت یکی از حاضرین در کلاس مربیگری C است که به گفته خودش عزمش را جزم کرده تا در سه چهار سال آینده به یکی از مربیان نامدار کشورمان تبدیل شود. بازیکن جنجال‌ساز پیشین تیم‌های استقلال و پرسپولیس سؤالات مطرح شده را بی‌پاسخ نگذاشت.

علیرضا نیکبخت کجا و کلاس مربیگری کجا؟!

نمی‌دانم چرا همه از حضور من در کلاس مربیگری تعجب می‌کنند. حقیقت این است که من خیز بلندی را برای حضور در رشته مربیگری برداشته‌ام. مدارس فوتبال که دایر کرده‌ام باعث شده از کار کردن با بازیکنان لذت ببرم و می‌خواهم این کار را به‌طور جدی ادامه دهم. البته من باید در دوره قبل کلاس C ثبت‌نام می‌کردم، اما به خاطر مشکلاتی که برای افتتاح مدرسه فوتبالم پیش آمد مجبور شدم در این دوره ثبت‌نام کنم.

 

چرا شما مثل امثال علی کریمی و جواد کاظمیان با این همه سابقه بازی باشگاهی و ملی در کلاس C ثبت‌نام کردید؟

بله متأسفانه همین‌طور است و این سؤال را شما باید از مسئولان فدراسیون بپرسید. به هر ما دنبال یاد گرفتن هستیم و حتی اگر در کلاس D هم می‌نشستیم، اشکالی نداشت. فقط امیدوارم که زمان بین کلاس‌ها طولانی نباشد. الان ما اگر مدرک C بگیریم باید شش ماه صبر کنیم تا کلاس‌های B شروع شود و این وقفه خیلی خوب نیست.

از شما با این همه سابقه خواسته‌اند در کلاس C بنشینید، اما برخی هستند که بدون داشتن مدرک B  الان در کادرفنی تیم ملی هستند! این از نظر شما عجیب نیست؟

نمی‌خواهم در ان مورد صحبت کنم، اما حتماً آن عده گردن‌شان از ما کلفت‌تر است! نظر من این است که نباید بین افراد تبعیض قائل شوند و قانون باید برای همه یکسان باشد. من هم خودم یک زمانی در این فوتبال سوگلی بودم، اما از این موضوع سوءاستفاده نکردم. البته برخی افراد فوتبالی یک کار‌هایی بلدند انجام دهند که من و کریمی در زندگی عادی و فوتبالی‌مان از این کارهای انجام نداده‌ایم. فکر کنم این صحبتم در پاسخ به سؤالی که شما پرسیدید کافی و گویا باشد.

 علی کریمی گفته‌ است برای مربیگری در این فوتبال هنوز تصمیم جدی خود را نگرفته و فعلاً برای بالا بردن دانش فوتبالی‌اش در کلاس‌ها شرکت می‌کند. آیا تو هم همین نظر را داری؟

نه من تصمیمم برای مربیگری جدی است. البته به‌زودی این اتفاق رخ نخواهد داد، اما تا سه چهار سال آینده خبر‌های خوبی را در مورد مربیگری من خواهید شنید.

سقف آرزو‌هایت را در مربیگری در چه مرحله‌ای تعیین کرده‌ای؟

مطمئن باشید همان‌طور که در فوتبالم به مدارج بالایی رسیدم در مربیگری هم این راه را در پیش خواهم گرفت. البته در این راه نیاز است که کلاس‌های مربیگری زیادی را پشت‌سر بگذارم و این کار را خواهم کرد، چرا که آدم جاه‌طلبی هستم.

البته در فوتبالت می‌توانستی خیلی بیشتر از این‌ها پیشرفت کنی، اما مسائل حاشیه‌ای مانع شد، فکر کنم این نظر خیلی‌ها باشد.

به هر حال اشتباهاتی در فوتبالم داشتم که الان تجربه خیلی خوبی برای من شده است و باید از آنها درس بگیرم.

حضور علی کریمی و شما در یک کلاس باعث شده است کلاس‌تان کمی پر حاشیه شود!

نه اتفاقاً ما در کلاس بسیار جدی هستیم. باور کنید کلاس خیلی خوبی است و اکثر نفراتی که شرکت دارند از بازیکنان فعلی لیگ برتر هستند و علاقه زیادی به شغل مربیگری دارند.

 تو در شرایطی در کلاس مربیگری شرکت کردی که رسماً از فوتبال و دنیای بازیگری خداحافظی نکرده‌ای!

مگر بزرگان فوتبال ما که از فوتبال به‌طور رسمی خداحافظی کردند، برای‌شان مراسمی در نظر گرفته شد که من بخواهم این کار را انجام دهم؟! باشگاه‌ها و فدراسیون ما برای کدام بازیکن ارزشمند خود بازی خداحافظی در نظر گرفتند؟ امثال ما چه از فوتبال خداحافظی کنیم و چه نکنیم شرایط همین است و در همه رشته‌ها فقط پهلوان زنده را عشق است. اگر یک زمانی در اوج باشی کاری می‌کنند به پایین بیفتی و این رفتار‌ها را فقط در ورزش ایران می‌بینی.

بازی‌های استقلال و پرسپولیس را دنبال می‌کنی؟

نه فقط گاهی اوقات. دوست ندارم راجع به این مسائل حرفی بزنم و برای این دو تیم هم فقط آرزوی موفقیت دارم.

 واقعاً بازی‌های پرسپولیس و استقلال را نمی‌بینی؟

نه برای اینکه تلویزیون ما شبکه 3 را نمی‌گیرد! (با خنده)