به گزارش برنا، علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال در این نشست گفت: از زحمات دبیر کل و روسای کمیته ها و دپارتمانهابه خاطر اینکه مسوولیتشان را به خوبی انجام می دهند،تشکر می کنم. در این چهار سال تمامی کسانی که در فدراسیون حضور داشتند زحمات خود را به خوبی انجام دادند و با تلاشهایی که انجام شد، سعی کردیم تا در بخش زیر ساختی قوی عمل کنیم و کارها را به پایان برسانیم.

وی افزود: در هر بخشی به صورت جدی فعالیتها را پیگیری کردیم و خوشبختانه تمامی اعضای فدراسیون به خوبی کارهایشان را انجام می دهند. حتی سازمان بازرسی کل کشور گزارش های مالی ما را به عنوان بهترین گزارش مالی فدراسیون های ورزشی اعلام کرده است که جا دارد از کمیته مالی–اداری تبریک بگوییم.

کفاشیان با اشاره به فعالیتهایی که در کمیته ها انجام شده، عنوان کرد: کمیته پزشکی جز بهترین کمیته های فدراسیون بود و فعالیتهای زیادی در توسعه کنترل دوپینگ و آموزش مسائل پزشکی داشت. البته من به دوره های قبل کاری ندارم و با توجه به اینکه از اواخر سال ۸۶ کار را به دست گرفتم و با توجه به مرور فعالیتهایی که از اواخر سال ۸۶ تا به امروز داشته ایم، به این نتیجه می رسم که کارها به خوبی انجام شده و همین امر باعثشد تا در سال ۸۷ به عنوان بهترین فدراسیون از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی شویم و در سالهای ۸۸ و ۸۹ جزء بهترین فدراسیون های آسیا و کاندیدای بهترین فدراسیون شدیم.

وی بیان داشت: به هر حال باید فعالیت های اصولی و اهدافمان را به خوبی انجام می دادیم و پیگیری می کردیم. هر کمیته ای که عملکرد خود را با سال قبلش مقایسه کند و ببیند که پسرفت کرده، خوب نیست و باید به این ضعف رسیدگی شود. فعالیت ها باید نمود داشته باشد. باید به فکر رفع نقاط ضعف باشیم و پیشرفت ها را ادامه دهیم. به همین دلیل در حال تهیه یک فیلم از فعالیت های ۴ ساله فدراسیون فوتبال هستیم که در حال ساخته شدن است و هدفمان نشان دادن اقدامات انجام شده توسط این فدارسیون است.

کفاشیان با اشاره به فعالیت های کمیته بین الملل گفت: خوشبختانه فعالیتهای بین المللی خوبی انجام داده ایم و افراد زیادی در فعالیتهای بین المللی فوتبال وارد شدند و در حال حاضر تعداد این همکاران که از فوتبال ایران در کرسی های بین المللی حضور دارند به عدد ۱۶ رسیده و البته این کمیته فعالیت خوبی درجهت برگزاری بازیهای تدارکاتی و رسمی برای تیم های ملی انجام داده است.

در ادامه نشست کفاشیان با اشاره به فعالیتهای سازمان لیگ برتر و آزادگان گفت: تلاش های مستمر و خستگی ناپذیر همکاران ما در این سازمان باعثبرگزاری خوب مسابقات لیگ های دسته اول، دوم و سوم کشور و همچنین لیگهای رده های پایه و فوتبال ساحلی شده که این امر حاصل تلاش شبانه روزی زحمت کشان این سازمان است. همچنین سازمان لیگ برتر به خوبی و با نظمی مثال زدنی در حال برگزاری مسابقات داخلی و بین المللی و پیگیری تمدید چهار سهمیه فوتبال باشگاهی کشور است که این مورد نیز خود نشان از عملکرد خوب و شایسته این سازمان دارد.

وی در خصوص عملکرد آکادمی ملی فوتبال گفت: فعالیت های اکادمی در دو بخش زیر ساختی در حال پیگیری است که بخش اول مربوط به زیرساخت ها و ساماندهی حضور تیمها در کمپ تیم های ملی است که خوشبختانه اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و ادامه فعالیتها نیز در حال پیگیری است. بخش دوم نیز مربوط به زیر ساختهای آموزشی و آکادمیک است که آن نیز با ایجاد مرکز تست آمادگی جسمانی بازیکنان تیم های ملی و برگزاری همایش ها و دوره های آموزشی است.

رئیس فدراسیون در پایان با اشاره به انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال گفت: توصیه می کنم به هیچ عنوان به مسائل انتخابات و اظهار نظر ها واکنش نشان ندهیم و تا آخرین روز فعالیتمان به خوبی کارهایمان را انجام دهیم؛ چرا که منافع فدراسیون فوتبال فردی نیست و باید کلیه فعالیتهایمان در راه رضای خدا باشد.

همچنین در پایان این نشست از کمیته روابط عمومی به خاطر انتخاب شدن به عنوان روابط عمومی برتر توسط وزارت و جوانان و همچنین از پریا شهریاری به خاطر کسب عنوان بهترین مدرس انتخابی از سوی فیفا در دوره آموزشی که امسال در هندوستان برگزار شد، تقدیر و تشکر به عمل آمد.