به گزارش افکارنیوز،

بهرام سبحانی ظهر چهارشنبه، در آیین افتتاح ورزشگاه بزرگ نقش جهان با بیان اینکه طراحی ورزشگاه بزرگ نقش جهان در سال ٦٧ انجام و در سال ٧١ کار خاکبرداری آن آغاز شده است، اظهار داشت: عملیات اجرائی این پروژه از سال ٧٥ تا ٨٣ متوقف بوده است.

وی با بیان اینکه در سال ٨٣ و با بازدید آقای جهانگیری از شرکت فولاد مبارکه واگذاری نقش جهان به فولاد مبارکه مطرح شد، تصریح کرد: با بررسی های صورت گرفته امکان واگذاری پروژه دولتی به بخش خصوصی امکان پذیر نبود و در نتیجه در اوایل سال گذشته این ورزشگاه برای تکمیل و بهره برداری ٢٠ ساله به فولاد مبارکه واگذار شد.

مدیرعامل فولاد مبارکه با بیان اینکه فولاد مبارکه با اعتبار ٤٨ میلیارد تومانی و ١٨ ماهه ورزشگاه بزرگ نقش جهان را به بهره برداری رسانده است، ابراز داشت: چنانچه مشکل احیای چمن و سازه های فلزی نبود شش ماه گذشته ورزشگاه به بهره برداری رسیده بود.

وی ظرفیت ورزشگاه نقش جهان را ٧٥ هزار نفر اعلام کرد و بیان داشت: طبقه اول ورزشگاه برای ٤٢ هزار نفر و طبقه دوم برای ٣٣ هزار نفر آماده شده است.

سبحانی مساحت ورزشگاه نقش جهان را ٢٩ هکتار اعلام کرد و گفت: ١٣٠٠ متر مسیر جاده ای نیز برای این ورزشگاه در نظر گرفته شده است.