به گزارش افکارنیوز،

در فوتبال ایران بودند بازیکنانی که قدر خود را ندانسته و خیلی زود فوتبال‌شان به پایان رسید. یکی از این بازیکنان میثم منیعی بود، بازیکنی که سابقه بازی در استقلال و تیم ملی را دارد، اما به خاطر مصدومیت‌های پی‌درپی خیلی زود فوتبال را کنار گذاشت. این بازیکن در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از دلایل خداحافظی زودهنگامش گفت و به مواردی اشاره کرد که در زیر می‌آید:

چرا خیلی زود فوتبال را کنار گذاشتی؟

اواخر فوتبالم دچار مصدومیت‌های پی‌درپی در ناحیه کتف شدم و 12 بار عمل جراحی انجام دادم. از این وضعیت خسته شده بودم و هر وقت وارد اتاق عمل می‌شدم، تصور می‌کردم به میهمانی رفته‌ام! مصدومیتم مشابه مصدمیت علیرضا دبیر بود.

پس از کنار گذاشتن فوتبال، زندگی برایت چطور گذشت؟

به دنبال قضایایی که در مس کرمان به‌وجود آمد، از لحاظ روحی به‌هم ریخته بودم و از فوتبال بدم می‌آمد. همه جا گفته‌ام که برنامه نود و عادل فردوسی‌پور باعث شدند فوتبال را کنار بگذارم. بعدها فردوسی‌پور گفت که می‌توانست حرف‌های من را هم بشنود و یکطرفه قضاوت نکند، اما دیگر فایده‌ای نداشت، چون برنامه نود از طریق رسانه ملی پخش می‌شود و بیننده‌های زیادی دارد. به فردوسی‌پور گفتم بچه محل‌های من مدعی هستند من قماربازم و در سایت‌های شرط‌بندی شرکت می‌کنم. اگر بدون شنیدن حرف‌هایت چنین نتیجه‌ای بگیرم، می‌پذیری؟ فردوسی‌پور بعدها از من عذرخواهی کرد، اما دیگر به دردم نمی‌خورد. خانواده‌ام، افکار عمومی و ... متوجه قضایا شده بودند.

 بعد از خداحافظی از فوتبال چه کردی؟

چهار سال از فوتبال دور بودم و نه دوست داشتم به داخل زمین بروم و نه فوتبال ببینم. از همه چیز بدم آمده بود، اما پس از آن به کلاس‌های مربیگری رفتم. با توجه به اینکه خواهرم خارج از کشور زندگی می‌کند، مدتی در آنجا بودم. مدتی در تیم‌های تهرانی مربیگری کردم و بعد از آن قرار بود به استقلال اهواز بروم که جور نشد.

وقتی بازیکنان امروز را می‌بینی، حسرت چه چیزی را می‌خوری؟

فوتبال امروز کیفیت گذشته را ندارد. اگر بازیکنان زمان ما امروز بودند، قیمت‌شان افسانه‌ای می‌شد و بالای دو سه میلیارد قیمت داشتند.

تو سابقه بازی در استقلال را هم داری. بیرون از فوتبال هواداران تو را می‌شناسند؟

کم و بیش مرا می‌شناسند. در ایران پهلوان زنده را عشق است. فصل گذشته برای بازی استقلال - تراکتورسازی ورزشگاه آزادی رفتم، اما مأمور جلوی در مرا نشناخت. خوشبختانه افرادی که در ورزشگاه آزادی بودند مرا می‌شناختند و با کمک آنها توانستم در جایگاه VIP بازی را ببینم. استقلالی‌ها بلیت جایگاه ویژه را با مبلغ 50 هزار تومان می‌فروختند و کسی هم من را نمی‌شناخت.

چه صحبتی با بازیکنان امروزی داری؟

یک روز امیر قلعه‌نویی در تیم ملی حرفی به من زد که آن موقع متوجه صحبت‌های او نشدم. قلعه‌نویی به من گفت که در فوتبال خیلی زود دیر می‌شود. امروز متوجه حرف او شدم. بازیکنان باید قدر خودشان را بدانند. آنها باید متوجه باشند که تا زمانی که حضور دارند، برای‌شان هورا می‌کشند. اگر می‌خواهند سوار ماشین خوب شوند، پس از فوتبال‌شان این کار انجام بدهند. حاشیه‌های فوتبال مانند سیل آنها را می‌برد و نباید اجازه بدهند وارد حواشی شوند.

 منصور پورحیدری هم از میان ما رفت ...

پورحیدری از بزرگان استقلال و اسطوره این باشگاه بود. از دست دادن پورحیدری فقدان بزرگی است. این از بدشانسی‌ استقلالی‌هاست که پس از غلامحسین مظلومی و رضا احدی این بار بزرگ دیگری را از دست دادند.