به گزارش افکارنیوز،

حسین فرکی که سابقه مربیگری در تیم ملی فوتبال ایران را دارد، در مورد بازی با سوریه و شانس صعود ایران به جام جهانی روسیه اظهار داشت: این بازی برای ما مهم است و اگر سه امتیاز را بگیریم تقریباً خیال‌مان بابت صعود راحت خواهد شد. البته با توجه به امتیازهایی که گرفتیم و شرایطی که حریفان ما دارند، باید بگویم که صعود تیم ملی به جام جهانی قطعی است.

وی در واکنش به خط خوردن آندرانیک تیموریان از تیم ملی و اینکه برخی معتقدند آندو باید خودش از تیم ملی کنار برود، گفت: فعلاً نمی‌توان تفکر کی‌روش را در مورد آندو حدس زد و باید دید در اردوهای بعدی او دعوت خواهد شد یا خیر. آندو بازیکن بزرگی است که همیشه با تمام وجود برای ایران بازی کرد و تجربه او در بازی‌های مقدماتی جام جهانی به درد ایران می‌خورد. به هر حال هر بازیکنی یک روز کنار می‌رود، ولی باید دید در آینده چه اتفاقاتی رخ خواهد داد. بهترین کسی که می‌تواند در این مورد حرف بزند کی‌روش است.

فرکی وضعیت فعلی تیم سایپا را مطلوب خواند و تصریح کرد: تمرینات را برای بازی با نفت مسجد سلیمان در جام حذفی دنبال می‌کنیم و فردا هم یک بازی دوستانه با پرسپولیس ب خواهیم داشت. ما در جام حذفی دنبال قهرمانی هستیم و برای شکست دادن نفت مسجدسلیمان به این شهر سفر خواهیم کرد.