به گزارش افکارنیوز،

 مسعود حق جو کاپیتان صبای قم در اواخر بازی با استقلال بر سر تصاحب توپ با یعقوب کریمی بازیکن آبی‌ها دچار درگیری شد که این اتفاق نخستین بار برای این مدافع که پنجمین فصل حضورش در صبا را تجربه می‌کند رخ داد و تنش‌هایی در مسابقه به وجود آورد.

 

حق‌جو درمورد دیدار صبا و استقلال گفت: بازی با کیفیتی نبود؛ استقلال نتیجه را گرفت و به آنها تبریک می‌گویم و امیدوارم موفق باشند؛ کیفیت پایین مسابقه کمی به اخراج بازیکنان ما برمی‌گردد چون وقتی دو بازیکن از یک تیم اخراج می‌شوند دیگر نمی‌توان درخصوص مسائل فنی صحبت کرد؛ با اخراج 2 بازیکن روند بازی یک طرفه و از شرایط عادی خارج می‌شود؛ این بازی بحث فنی برای ما نداشت چون تا به خودمان آمدیم یک بازیکن اخراج شد و تا آمدیم گل را جبران کنیم داور به یک بازیکن دیگر هم کارت قرمز نشان داد.

 

او پیرامون نحوه قضاوت داور بازی با استقلال عنوان کرد: من نه داور هستم و نه در جایگاه داوری که بخواهم در مورد آن صحبت کنم؛ کارشناسان داوری باید داور را نقد کنند و من نمی‌توانم قضاوت آقای سید علی را بررسی کنم؛ راجع به دو اخراج هم من نمی‌توانم اظهار نظری داشته باشم.

 

مدافع صبای قم با بیان اینکه استقلال حریف سختی برای ما نبود، اظهار کرد: اخراجی‌های بازی برای ما مشکل‌ساز شد؛ اگر اخراجی نمی‌دادیم می‌توانستیم بازی را اداره کنیم ولی متاسفانه اینطور نشد.

 

حق‌جو درخصوص صحنه درگیری با یعقوب کریمی گفت: یک برخورد بود که تمام شد و در فوتبال بارها از این صحنه‌ها شاهد بودیم و حالا قرار نیست آن را ادامه بدهیم؛ تمایلی ندارم  این بحث ادامه پیدا کند و فقط از بینندگان و تماشاگران فوتبال دوست بخاطر آن اتفاقات عذرخواهی می‌کنم.

 

او درمورد صحبت‌های یعقوب کریمی که گفته است حق‌جو به استقلال فحاشی کرده و دلیل درگیری همین مسئله بوده است، گفت: واقعا چه دلیلی دارد که به باشگاه و تماشاگران استقلال فحاشی کنم؟ اصلا چرا باید چنین کاری انجام دهم؟ کمی انصاف هم واقعا خوب است و فوتبال ارزش این دروغ‌ها را ندارد که بخواهم خدایی ناکرده لب به دشنام باز کنم؛ اصلا داور یک قدمی ما بود و حتی دست من را گرفت؛ اگر به باشگاه استقلال توهین می‌کردم آقای سیدعلی مستقیم به من کارت قرمز نشان می‌داد؛ تمام صحنه‌های بازی در تلویزیون مشخص است و نشان می‌دهد دلیل درگیری ضربه دست بازیکن استقلال به صورت من بود؛ برای بنده فوتبال آنقدر ارزش ندارد که بخواهم برای آن وارد این ماجراها شوم.

 

حق‌جو در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پس چرا کریمی این ادعا را کرده است، ابراز کرد: این عزیز جوان است و جویای نام و می‌خواهد در فوتبال محبوب شود و جایگاه پیدا کند که به جای واقعیت، دروغ می‌گوید و هواداران را مقابل من و تیم صبا قرار می‌دهد؛ البته حق هم دارد، به هر حال فوتبال عرصه جاه‌طلبی است و این جوان در تیم پر طرفداری بازی می‌کند و به دنبال جایگاهی برای خود در این تیم پُر تماشاگر است؛ اما برادر و دوست عزیزم آقای کریمی! من یک توصیه برادرانه به شما دارم؛ در فوتبال هر بازیکنی محبوب شده و  برای تماشاگران عزیز مانده بخاطر اینگونه مصاحبه‌ها نبوده  است، بلکه به خاطر عملکرد خوبی بوده که در زمین نشان می‌دهد.

 

مدافع صبای قم اضافه کرد: او اگر می‌خواهد محبوب تماشاگران تیمش بشود در زمین بهتر باشد، نه اینکه مصاحبه دروغ انجام دهد؛ با داستان ساختن و من را مقابل تماشاگران استقلال قرار دادن فقط چند روز محبوب می‌شود و می‌رود؛ به فکر ماندگاری‌های بیشتر باشد که با کیفیت بازی آن را بسازد؛ از جانب خودم به دلیل تهمتی که به من زدی گذشتم اما دیگر بازیکنی را اینطور با داستان‌سرایی مقابل تماشاگران استقلال نگذار.

 

او با اشاره به فحاشی‌هایی که در صفحات مجازی پس از درگیری‌اش با کریمی شد، اظهار کرد: در استادیوم هم خیلی حرف شنیدم؛ این افراد احساسی هستند و به تیم‌شان علاقه دارند؛ به هر حال همین افراد می‌شوند مردم و جامعه ما، باید تحمل کرد و من هم تحمل می‌کنم؛ از وضع بوجود آمده ناراحت هستم اما صبر دارم؛ خدا ناظر به همه کارها و گفتار ما است.

 

حق‌جو درخصوص شرایط تیم صبا گفت: از نظر فنی نگرانی ندارم ولی باید به خودمان بیایم؛ امیدوار هستم مسؤولان استانی به صبا کمک کنند تا در ادامه فصل نتایج بهتری کسب کنیم.

 

او در پایان به خبر درگذشت فیلیپه ماچادو هم‌بازی فصل گذشته‌اش اشاره کرد و گفت: روح ماچادو عزیز شاد باشد؛ واقعا خبر تلخی بود و همه ما را شوکه کرد؛ در یک سالی که در کنار او بازی کردم غیر از خوبی چیزی از این بازیکن ندیدم؛ هنوز شوکه هستم و تصور این اتفاق را ندارم.