به گزارش افکارنیوز،

اسماعیل حسن زاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص حوادث بازی صبا و استقلال گفت: یک بخش از گزارش را رای داده‌ایم که مفصل در دادنامه آمده است و در نهایت محرومیت‌، جریمه نقدی و تنبیهاتی را برای متخلفین در نظر گرفتیم.

 
البته بخش بعدی پرونده که دقیقا مربوط به درگیری و رفتار غیر ورزشی یک مربی از هر تیم بوده است، چون موضوع نیاز به رسیدگی بیشتری دارد و از قضا باید در بخشی از پرونده اظهارات طرفین هم مستقیما شنیده شود، کمیته انضباطی تحقیقات بیشتر را ضروری دانست و بعد از رسیدگی کامل رای خود را صادر می کند.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه نوع رفتار دو مربی به نحوی بوده که نباید فعلا تیم خود را همراهی کنند، لذا کمیته انضباطی متعاقب مقررات با صدور دستور موقت تا اطلاع ثانوی حضور دو مربی در مسابقات رسمی را ممنوع کرده است. البته بدیهی است که اگر حکم نهایی صادر شود، محرومیت های ناشی از دستور موقت هم محاسبه خواهد شد.

رئیس کمیته انضباطی در ادامه یادآور شد: نکته ای که لازم است به آن اشاره کنم این است که هر پرونده‌ای را با توجه به گزارش مقامات مسئول و سایر اطلاعاتی که جمع آوری می‌کنیم، بررسی کرده و انتظار داریم که داور و نماینده سازمان لیگ همه اتفاقات مسابقه را که جنبه انضباطی دارد حتما قید کنند که نیاز به تحقیق و تاخیر در صدور حکم نباشد.

وی در پایان گفت: در پرونده مسابقه استقلال و صبا، مقامات مسئول آنطوری که باید به طور صد در صد حوادث را منعکس می کردند، اقدام نکرده اند، لذا مجبوریم که برای احراز برخی واقعیت ها که در گزارش های مقامات مسئول نیامده، خودمان تحقیق کنیم که در این امر در نوع خود زمان بر خواهد بود.

 
همچنین حوادثی در مسابقات لیگ دسته سوم پیش آمده بود که آنها را بررسی و در اولین فرصت ممکن، رای صادر خواهد شد.