به گزارش افکارنیوز،

شاهین بیانی با تقدیر از عملکرد تیم استقلال در بازی مقابل السد اظهار داشت: همانطور که از قبل  گفته بودم، محرومیت استقلال در نقل و انتقالات را واقعا باید به فال نیک گرفت. اگر امروز بازیکنان جوانی مثل زکی پور، نورافکن، حقدوست، اسماعیلی و... را داریم که مقابل تیم با تجربه و بزرگی مثل السد بازی می‌کنند و کم نمی آورند و به وجود آنها افتخار می‌کنیم، به دلیل همین محرومیت است. البته این موضوع از گناه مدیریت استقلال کم نمی‌کند و نباید از خطای آنها گذشت. اما بهرحال باید از این موقعیت به این شکل استفاده کرد.

کاپیتان سابق استقلال بیان داشت: بچه‌های ما خیلی خوب و منطقی مقابل السد بازی کردند. کار آنها ستودنی بود. تیم هیچ گاه در طول ۱۲۰ دقیقه از مسیر منطق خارج نشد و تمرکز بازیکنان و کادر فنی از دست نرفت. تیم برای همه دقایق بازی برنامه داشت و اگر مهربانی داور مسابقه با تیم میهمان نبود قطعا ما در طول ۹۰ دقیقه به پیروزی رسیده بودیم. اما خدا را شکر که این بازی به خیر گذشت و استقلال به آنچه حقش بود رسید.

بیانی خاطر نشان ساخت: سه شنبه، شب استقلال بود و هوادارانش و به جز تیم استقلال، هواداران این تیم هم آسیا را به تحسین واداشتند. هواداران استقلال برای این تیم سنگ تمام گذاشتند و انشاءالله که این حمایت در طول مسابقات لیگ هم با همین شدت و حدت ادامه داشته باشد.

پیشکسوت تیم استقلال در ادامه گفت: البته ما نباید اینطور فکر کنیم حالا که السد را زدیم قهرمان آسیا شدیم. برای قهرمان آسیا شدن زیرساخت های زیادی مورد نیاز است که این زیرساخت ها در استقلال کنونی دیده نمی‌شود. برای قهرمان آسیا شدن، تیم یا بهتر بگویم باشگاه نیاز به تقویت در همه سطوح دارد. یعنی باشگاه باید از نظر مدیریت تقویت شود، از نظر پشتیبانی تقویت شود، تیم بیرون زمین تقویت شود، کادر فنی تقویت شود و بازیکنان هم تقویت شوند. وگرنه با شرایط کنونی فکر کردن به قهرمانی آسیا ساده لوحانه است.

مدافع پیشین این تیم با توجه به نزدیک شدن دربی گفت: امیدوارم بچه‌های استقلال هرچه زودتر پیروزی با ارزش شان مقابل السد را فراموش کنند و در باد این پیروزی نخوابند. الان دیگر باید به دربی فکر کرد و برای این بازی تمرکز کرد. 

وی که سابقه حضور در ۱۴ دربی با پیراهن استقلال را دارد در این خصوص خاطر نشان ساخت: هیچ وقت دربی به شرایط دو تیم قبل از بازی ارتباط ندارد و فاصله امتیاز دو تیم هم تضمین کننده هیچ نتیجه‌ای نیست. در دربی هیچ تیمی از پیش برنده و از پیش بازنده نیست. دو تیم استقلال و پرسپولیس در هرکجای جدول که باشند در دربی شانس مساوی دارند. اما به نظر من و با توجه به تجربه های قبلی‌ام، چون از یک سو پرسپولیس خودش را در جدول از دیگران جدا کرده و استقلال هم استرس جدولی‌اش کم است، این بازی هم بازی قشنگی خواهد شد و هم این که شانس استقلال می‌تواند بیشتر باشد. 

بیانی گفت: در کنار هواداران، پیشکسوتان و بازیکنان سابق استقلال هم از تیم شان حمایت کردند و با حضور در ورزشگاه آزادی همدلی خود را با تیم خودشان نشان دادند که این هم جای تقدیر و تشکر دارد و نشان می دهد که در استقلال همدلی ایجاد شده است.