به گزارش افکارنیوز،

ابراهیم جوادی با بیان اینکه به هیچ عنوان نمی توان در قرعه کشی رقابتهایی همچون جام جهانی  دست برد و آنرا به نفع کشور خاصی تغییر داد، اظهار داشت: متاسفانه طی روزهای اخیر در برخی محافل کشتی و حتی شبکه های اجتماعی این شایعه منتشر شده که ایران در بحث قرعه کشی جام جهانی کشتی آزاد تبانی کرده و در گروه آسانی قرار گرفته است.

وی افزود:اولا به هیچ عنوان نمی توان چنین کاری کرد چراکه این قرعه کشی در مقر اتحادیه جهانی و با حضور رئیس و اعضای هیات رئیسه این اتحادیه انجام می شود. ثانیا رقبای اصلی ما همچون روسیه، آمریکا و آذربایجان آنقدر در اتحادیه جهانی کشتی نفوذ و ارتباط دارند که اجازه چنین کاری را به هیچ کشوری نخوهند داد.

دارنده چهار مدال طلای قهرمانی جهان با اشاره به گروه بندی مسابقات جام جهانی نیز گفت: طبیعتا در بسیاری از مواقع رقبای ما در گروه بندی و قرعه کشی شانس آورده اند و این بار نوبت ماست. البته تیم ملی کشتی آزاد ایران همواره در هر میدانی با روحیه و انگیزه بالایی ظاهر می شود و به هیچ وجه خود را درگیر گروه بندی و قرعه کشی نمی کند.

جوادی خاطر نشان کرد: طبق قرعه کشی جام جهانی کشتی آزاد می توان از هم اکنون حضور ایران و آمریکا در فینال را پیش بینی کرد. البته تیم ترکیه نیز کشتی گیران خوبی را معرفی کرده و تیم آذربایجان هم به راحتی نتیجه را به رقبا واگذار نخواهد کرد.

عضو شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد در خصوص حسن یزدانی و حضورش در وزن جدید نیز گفت: یکی از خصوصیات بسیاری مهم و ارزشمند حسن یزدانی در مسابقات این است که او به هیچ عنوان توجهی به نام و عناوین حریفان ندارد و همیشه با جنگندگی در برابر عنوان داران کشتی جهان ظاهر شده است. مطمئنا او در وزن ۸۶ کیلوگرم هم با همین ذهنیت به میدان خواهد رفت و من فکر می کنم او در وزن جدید هم خوش بدرخشد.

وی ادامه داد: یزدانی به خوبی می تواند از رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۷ ایران سود ببرد و با مصاف با رقبای خارجی، تجربه خوبی در وزن جدید کسب کند. یزدانی جوان و آینده دار است و می تواند تا مدتها خیال کادر فنی تیم ملی را در وزن جدید آسوده نگه دارد.

جوادی در پایان اظهار داشت: ترکیب تیم ملی کشتی آزاد ایران باید برای حضور در میادین مهم آینده به طور کامل آماده و تجهیز شودو ما در برخی از اوزان هنوز کارهای زیادی داریم و باید با نفرات جدید و جوان، خلاء عدم حضور برخی از نفرات باتجربه و عنوان دار را پر کنیم.

رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد در سال ۲۰۱۷ میلادی با حضور ۸ تیم برتر دنیا روزهای ۲۸ و ۲۹ بهمن ماه در سالن امام خمینی(ره) کرمانشاه برگزار می‌شود که تیم ایران در گروه B با کشورهای ترکیه، هند و مغولستان هم گروه است.