به گزارش افکارنیوز،

شاگردان زین الدین زیدان در شرایطی امشب در ورزشگاه السادار پامپلونا به مصاف اوساسونا خواهند رفت که فشار مضاعفی را تحمل می کنند، از یک طرف بارسلونا ،نزدیک ترین رقیب کهکشانی ها، در برابر آلاوس پیروز شده و از طرف دیگر رئال 82 روز است که در خانه حریفان خود پیروز نشده است و مصمم است امشب این طلسم را بشکند.

 آخرین پیروزی خارج از خانه رئال مادرید به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا و بازی مقابل اسپورتینگ لیسبون بر می گردد.آنها 22 نوامبر 2016 در زمین اسپورتینگ لیسبون بود که توانستند میزبان خود را به لطف گل دقایق پایانی کریم بنزما 1-2 مغلوب کنند.

جام باشگاه های جهان که در ژاپن برگزار شد، و در واقع بازی در زمین حریفان نبود، در این آمار لحاظ نشده است. 

رئال پس از بازی 22 نوامبر مقابل اسپورتینگ ، دیگر خارج از برنابئو به هیچ پیروزی دست نیافته است. تساوی 1-1 در نوکمپ مقابل بارسا، تساوی 3-3 برابر سویا در کوپا دل ری، شکست 1-2 در زمین سویا در لالیگا و تساوی 2-2 برابر سلتا در یک چهارم نهایی کوپا دل ری، نتایج کهکشانی ها در زمین حریفانشان در این مدت بوده است. 

رئال می توانست قبل از بازی امشب این طلسم را بشکند،اما بازی یکشنبه گذشته این تیم مقابل سلتاویگو در رقابت های لالیگا لغو شد و قبل از آن نیز دیدار این تیم مقابل والنسیا به علت حضور رئال در لیگ قهرمانان اروپا به 22 فوریه موکول شده بود.

با این حال، در طول سه ماه گذشته،  رئال در برنابئو عملکرد بهتری داشته است.  این تیم در این مدت شش برد، یک تساوی در برابر دورتموند و یک شکست مقابل سلتا داشته، 22 گل به ثمر رسانده و فقط 9 گل دریافت کرده است.