به گزارش افکارنیوز،

شاگردان برانکو ایوانکوویچ در حالی به مصاف سپاهان خواهند رفت که شکست در دربی اعتماد گذشته از آنها را دور کرده است و حتی فاصله 6 امتیازی نسبت به جدی‌ترین مدعی نیز اکنون شرایط مناسبی برای آنها به نظر نمی‌رسد. 

 

آنها اکنون سپاهان را بعد از شکست در دربی پیش روی خود خواهند داشت. تیمی که در دیدار رفت بزرگترین شکست خود را مقابل شاگردان برانکو ایوانکوویچ تجربه کرد و طلسم عدم شکست در زمین خانگی‌اش برابر پرسپولیس را از دست داد. با این حال برانکو ایوانکوویچ در روزی که کمال کامیابی نیا و سیدجلال حسینی را به عنوان رهبران دفاعی تیمش در اختیار ندارد 90 سخت را پیش روی خود می‌بیند. در ادامه نگاهی خواهیم انداخت به ترکیب احتمالی پرسپولیس در دیدار برابر شاگردان عبدالله ویسی؛

 

علیرضا بیرانوند؛ در خطر بزرگ

دروازه بان ملی پوش پرسپولیس که به رکورد جالب توجهی در بسته نگه داشتن دروازه‌اش نزدیک می‌شد، برابر استقلال سه گل دریافت کرد تا محبوبیت‌اش نزد هواداران این تیم نیز باخطر مواجه شود. او که در دیدار رفت برابر سپاهان نیز گلی عجیب از احسان حاج صفی دریافت کرده بود، به خوبی نسبت به اهمیت این بازی و بسته نگه داشتن دروازه‌اش آگاه است و نمی‌خواهد جایگاهش را در ترکیب اصلی در این مقطع از دست بدهد.

 

خط دفاعی بدون سیدجلال

در روزی که سیدجلال حسینی به دلیل محرومیت قادر به همراهی این تیم نیست، فرشاد احمدزاده علیرغم انتقاداتی که نسبت به عملکردش برابر استقلال وجود داشت بار دیگر در سمت چپ دفاعی این تیم حضور ‌می‌یابد. بر این اساس در غیاب کاپیتان شماره 4، این حسین ماهینی است که باید در کنار محمد انصاری به عنوان مدافعان میانی این تیم انجام وظیفه کند و بازوبند را نیز از سیدجلال حسینی تحویل گرفته است. در روز بد پرسپولیس و خط دفاعی‌اش این صادق محرمی جوان بود که همچنان عملکرد بدون نوسانی از خود ارائه داد تا حضورش در جدال با سپاهان در سمت راست دفاعی بار دیگر محتمل باشد.

 

بدون کمال چه می شود؟

بازگشت محسن ربیع خواه و پایان مصدومیت این بازیکن، احتمالا اولین تجربه‌اش در هافبک دفاعی را در غیاب کمال کامیابی نیا به همراه خواهد داشت تا عیار واقعی او اینبار در پست تخصصی‌اش سنجیده شود. پرسپولیس در این پست البته شهاب کرمی را نیز در اختیار دارد که برانکو اعتقاد دارد هنوز از نظر بدنی باید در تمرینات شلاق لازم را متحمل شود و خود را به دیگر بازیکنان نزدیک کند.

رامین رضاییان در سمت راست و سروش رفیعی در سمت چپ و محسن مسلمان در راس لوزی خط میانی پرسپولیس را تشکیل خواهند داد.

 

اعتماد دوباره به زوج 9 و 19

در خط حمله مهدی طارمی امیدوار است فرصت سوزی‌هایش برابر استقلال را اینبار برابر سپاهان جبران کند و همچون بازی رفت دو تیم نامش در بین گلزنان قرار گیرد. در کنار او احتمالا وحید امیری حضور خواهد داشت و شماره 19 سرخپوشان نیز بعد از عملکرد فاجعه‌بار برابر استقلال اینبار باید مقابل سپاهان بازگشتی ایده‌آل از خود به نمایش بگذارد و باید دید طلسم گل نزدنش مقابل زردپوشان سپاانی را خواهد شکست یا خیر.

 

ترکیب احتمالی پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، فرشاد احمدزاده، حسین ماهینی، صادق محرمی، محسن ربیع خواه، رامین رضاییان، سروش رفیعی، محسن مسلمان، مهدی طارمی و وحید امیری 

 

دیدار دو تیم پرسپولیس و سپاهان از ساعت 17:10 و در استادیوم آزادی برگزار خواهد شد.