به گزارش افکارنیوز،

این روزها خبر ارسال نامه های کسر امتیاز از سوی فیفا به فدراسیون تاج داغ شده است. یکی از این باشگاه ها که در معرض کسر 6 امتیاز قرار دارد ملوان بندر انزلی است. 

مسعود رضاییان مدیرعامل باشگاه ملوان انزلی در گفت و گو با رادیو جوان درباره دلیل نامه تهدیدآمیزفیفا به ملوان گفت:  زوران زلاتکوفسکی قراردادی دو ساله در فصل های 90-91 و 91-92 با باشگاه ملوان انزلی داشت. در سال اول مبلغی به او پرداخت می شود اما نیمکت نشین باقی می ماند. در سال دوم باشگاه بدون جلب نظر وی قرارداد را یک طرفه فسخ می کند. زلاتکوفسکی ابتدا به فدراسیون فوتبال و سپس به فیفا شکایت می کند به همین دلیل در مرداد سال 91 ملوان به پرداخت 90 هزار دلار محکوم می شود. سال ها مکاتبه برای دریافت حقوق این بازیکن انجام می شود اما به سرانجام نمی رسید. 

وی ادامه داد: سرانجام سال گذشته موضوع جدی تر شد و نامه ای از سوی اتاق باشگاه و بازیکن فیفا به دست ما رسید که ملوان را محکوم کرده بود. ما نیز اعلام کردیم حاضریم با زلاتکوفسکی و وکیلش برای تقسیط و یا تخفیف وارد مذاکره شویم اما وی قبول نکرد. به همین دلیل این رای به کمیته انضباطی فیفا رفت و نامه ای مبنی بر پرداخت تمام حق و حقوق بازیکن مقدونیه ای و یا فرجام خواهی در دسامبر سال میلادی گذشته به دست ما رسید که تنها 10 روز به باشگاه مهلت داده شده بود. 

رضاییان افزود: به دلیل کمبود زمان و بالا بودن مبلغ، آخرین کاری که انجام دادیم ارسال نامه ای بود مبنی بر این که چرا بازیکن مقدونیه از ملوان شکایت کرده است که خوش بختانه مورد موافقت فیفا قرار گرفته است. زلاتکوفسکی و وکیلش در حال تهیه گزارشی بدین منظور هستند. ما نیز یک وکیل سوئیسی برای رفع این مشکل استخدام کرده ایم. 

مدیر عامل باشگاه ملوان انزلی درباره مبلغی که باید از سوی باشگاه به زلاتکوفسکی پرداخت شود خاطر نشان کرد: ملوان باید 250 هزار دلار بابت دو سال به وی پرداخت کند که به احتساب بهره 5 درصدی چیزی حدود 300 هزار دلار باید پرداخت شود. البته وی با تقسیط این مبلغ یعنی ماهی 30 هزار دلار موافقت کرده اما با تخفیف مخالفت کرده است. 

وی اظهار داشت: بازیکنان و مربیان خارجی به دردسری که دارند نمی ارزند و بهتر است از آن ها استفاده نشود. ضمن این که لازم است در هنگام بستن قرارداد بلند مدت با بازیکنان خارجی محتاطانه عمل کرد.