به گزارش افکارنیوز،

 وریا غفوری در این مصاحبه بیشتر در این رابطه توضیح می دهد. وریا همچنین از خاطرات خود در لیگ برتر، بازی در دربی و بهترین نفراتی که با آنها بازی کرده است می گوید:

وریا یعنی چه؟

من متولد سنندج هستم. وریا اسمی کردی به معنی زرنگ و هوشیار است.

پیش از استقلال در چه تیم هایی بازی کرده ای؟

فوتبال را از پاس تهران شروع کردم. در جوانان و امیدهای این تیم بودم و پیراهن تیم ملی جوانان را در همین زمان پوشیدم. بعدها پاس به همدان انتقال یافت و من هم در پاس همدان خاطرات خوشی را تجربه کردم. اولین بازی ام در لیگ برتر با پاس همدان بود در ادامه دو سال در شهرداری تبریز بودم و آن گاه راهی نفت تهران شدم دو سال هم در خدمت سپاهان بودم و سرانجام به استقلال پیوستم.

چرا استقلال؟

از بچگی استقلال را دوست داشتم. البته در فوتبال حرفه ای آدم نمی تواند علایق خود را بگوید. ولی حالا که در این تیم حضور دارم می توانم این را بگویم.

چرا سپاهان به این روز افتاده است؟

سپاهان انتخاب بسیار درستی بود زیرا از همین تیم به تیم ملی رسیدم و با سپاهان قهرمان ایران شدم. البته این تیم همواره دارای مدیریتی خوب و باثبات بود ولی به نظرم ضعف مدیریت سبب شد که سپاهان بعد از قهرمانی به این روز بیفتد.

از تیم ملی بگو و تجربیاتی که در این تیم کسب کرده ای.

من 15 بازی ملی تا حالا داشته ام. کی روش در تمرینات بسیار جدی است و این را به کل تیم انتقال داده است. کل بازیکنان می دانند باید در تمرینات جدی باشند و همه می دانند تمرینات ما از بازیها سخت تر است. فکر می کنم مسوولیت پذیری مهم ترین چیزی است که کی روش به ما می گوید و پس از آن می گوید که از بازی تان لذت ببرید.

سخت ترین بازی ملی ات کدام بود؟

سخت ترین بازی در تیم ملی نداشته ام. همه آن ها در یک شرایط بوده اند.

خاطره تلخی هم از تیم ملی داری؟

خاطره بد من بازی ایران و عراق در جام ملتهای 2011 است که ده نفره شدیم. کار به پنالتی ها کشید و در آنجا حذف شدیم.

ایران در اسفندماه 95 هم از عراق باخت. دلیلش چه بود؟

قبل از بازی با عراق آماده سازی خوبی نداشتیم و تنها یکی دو روز قبل از آن در کنار هم جمع شدیم. موقعیت های زیادی هم داشتیم ولی اگر شرایط ایده آلمان را داشتیم می توانستیم دو سه گل بزنیم.

از بازی در دربی بگو. جو این مسابقه چگونه است؟

از 6-5 روز قبل از بازی حال و هوا و جو تغییر می کند. هواداران هر جا ما را می بینند می گویند این بازی حیثیتی است. سال گذشته خاطره خوبی از دربی برای هواداران شکل نگرفته بود و خدا را شکر که در این دربی جبران شد.

قبلا هم مقابل پرسپولیس بازی های خوبی کرده بودی.

من در پاس همدان به پرسپولیس گل زده بودم. در شهرداری هم چنین کاری کردم.

آیا همین گلها سبب شهرت تو شد؟

استارت شهرت من پس از گلی بود که به رحمتی زدم. البته در نفت بازی های خوبی می کردم ولی کسی آنها را نمی دید.

وریا زیاد مصدوم نمی شود؟

من 10 سال در لیگ برتر بازی کرده ام و طی 8 سال اصلا مصدوم نشدم. در سپاهان به تیم ملی دعوت شدم و از همان زمان به خاطرعدم ریکاوری و عدم تشخیص یک مصدومیت زانو، با مشکل مینیسک مواجه شدم. فکر می کنم از نظر آمادگی به ان شرایط ایده ال نرسیده ام و همین مساله در مصدومیت من تاثیرگذار است.

از مربیگری علیرضا منصوریان بگو.

منصوریان مربی هست که در سالهای قبل و در تیم نفت لیاقت خود را ثابت کرد. فصل قبل در نفت مدتی طول کشید تا نتایج خوب تیم شروع شود. به نظرم این به خاطر شرایط بدنسازی تیم است. منصوریان سبک جدیدی در فوتبال ایران از نظر تاکتیکی، ریکاوری و کارهای روز فوتبال دنیا ارائه داده است. منصوریان دوست دارد تا آخر فصل به کل بازیکنان تیم بازی بدهد و طوری نباشد که اگر یکی دو نفر نبودند تیم لنگ شود.

برنامه ای برای لژیونر شدن نداری؟

همیشه دوست داشتم در منچستریونایتد بازی کنم.  اما امسال 29 سالم شده و این سن برای لژیونرشدن دیر است. زیرا در اروپا بازیکن زیر 20 سال را می خواهند. البته انتخابهای اشتباه سبب شد از آرزوی فوتبالی ام دور شود. البته هنوز ناامید نشده ام و دوست دارم با درخشش در جام جهانی به این آرزو برسم.

بهترین مهاجمان لیگ ایران در سال 95؟

وحید امیری خیلی باکیفیت است. مهدی ترابی هم از دیگر بازیکنان قابل احترام تیم است.

یکی از استعدادهای تیم نفت بودی. نفت چگونه این همه بازیکن پرورش داد؟

نفت تهران باشگاهی سرشار از آرامش بود. مدیریت قوی علیپور در این مساله تاثیر زیادی داشت. با مدیریت وی بود که فضایی برای بازیکنان با استعداد برای امثال پورعلی گنجی، بیرانوند، کامیابی نیا، امیری و..ایجاد شد.

در جام جهانی دوست داری ایران با چه تیمی همگروه باشد؟

باید تیمهایی را انتخاب کنیم که بتوانیم صعود کنیم. اما دوست دارم مقابل اسپانیا بازی کنم ولی دو تیم دیگر گروه راحت باشند!

بهترین مدافعی که در کنارش بازی کرده ای؟

وحید حمدی نژاد از بهترین مدفعانی بوده که با او بازی کرده ام

فکر می کنی استقلال برای بهبود رتبه خود در لیگ شانسی داشته باشد؟

صددر صد. البته برای قهرمانی نمی توانیم خود را گول بزنیم اما می توانیم نایب قهرمان شویم

برنامه استقلال برای لیگ قهرمان چیست؟

برنامه ریزی ما رسیدن به فینال لیگ قهرمانان است.