به گزارش افکارنیوز،

مدافع تیم ملی ارمنستان میگوید برای پشت سر گذاشتن دوره مصدومیت روزهای سختی را داشته و خوشحال است، میتواند دوباره برای استقلال به میدان برود.

* مصدومیت شما طولانی مدت شد؟

بله، آسیب‌دیدگیام جزئی نبود و به زمان و درمان نیاز داشت. بالاخره مصدومیت در فوتبال وجود دارد و در دوره بازیگری گریبان هر بازیکنی را میگیرد. روزهای سختی بود که گذشت و خوشحالم دوباره میتوانم برای استقلال بازی کنم. البته بعد از پشت سر گذاشتن دوره مصدومیت باید سخت رقابت میکردم تا جایم را پس بگیرم چون خوشبختانه تیمم خوب نتیجه میگرفت و طبیعتاً ترکیب تیم برنده تغییر خاصی نمیکند.

* برای مدافعی که فیکس استقلال و تیم ملی ارمنستان بوده، نیمکت‌نشینی آزاردهنده نبود؟

هیچ فوتبالیستی دوست ندارد نیمکت‌نشین باشد ولی در دنیای حرفه‌ای 11 نفر باید به میدان بروند. در یک تیم 25 نفره همه تلاش میکنند تا کیفیت بهتری ارائه کنند و در ترکیب اصلی باشند. من از اینکه تیمم نتیجه میگرفت خیلی خوشحال بودم. عضویت در تیم موفق بهتر از فیکس بودن در تیم ناموفق است. من به جای ناراحتی با امید و اعتماد به نفس تمریناتم را انجام میدادم. ناراحتی هیچ مشکلی را نه در فوتبال و نه در زندگی انسان برطرف نمیکند، بلکه دامنه مشکلات را گسترش میدهد و آن را عمیق‌تر میکند. انسان برای رسیدن به خواسته‌هایش باید امید، انگیزه و تلاش را جایگزین اندوه و حسرت کند.

* بعد از چند سال حضور در ایران، هنوز احساس غربت میکنی؟

به هیچ عنوان! من عضو خانواده استقلال هستم و محبت هواداران همواره شامل حالم بوده است. با همبازیانم رابطه خیلی خوبی دارم و دلیلی نمیبینم فکر کنم در غربت هستم.

* از عملکردت در بازی با صبا رضایت داشتی؟

این را کادر فنی باید بگوید. معتقدم در بازگشت با زمانی که مصدوم نبودم و بازی میکردم فاصله خاصی نداشتم و تیم‌مان هم بازی را برد.

* دوباره در پست غیر تخصصیات بازی کردی، این ‌طوری اذیت نمیشوی؟

مربی از من بخواهد در خط حمله بازی کنم با تمام توانم این کار را انجام میدهم. قطعاً دوست دارم در پست تخصصیام بازی کنم ولی در کنارش خوشحالم مربیانم این‌قدر به تواناییهای من اعتماد دارند که اگر در سمت راست یا چپ نیاز ببینند مرا در آن جناح بازی میدهند! این موضوع برای من روحیه‌بخش هم است.

* بازی با تراکتورسازی را چطور میبینی؟

بازی در خارج از خانه آن هم مقابل تیمی که نفرات خوب و هواداران زیادی دارد آسان نیست. هر دو تیم برای کسب نایب قهرمانی به این مسابقه به چشم فینال نگاه میکنند و تمام توان‌شان را برای بردن میگذارند. به نظرم هر دو تیم از هم شناخت دارند و ما باید هوشیارانه مقابل حریف بازی کنیم، در کار دفاعی بدون اشتباه و در حمله حرفه‌ای باشیم تا با برد به تهران برگردیم.

* باز هم قرار است در پست غیر تخصصیات بازی کنی؟

درباره اینکه بازی کنم یا نکنم یا در چه پستی قرار بگیرم کادر فنی تصمیم میگیرد و من تابع نظر آنها هستم.

* شنیده‌ای میگویند این بازی میتواند حاشیه‌های زیادی داشته باشد؟

شنیده‌ها را ملاک قرار نمیدهم و صبر میکنم ببینم چه اتفاق مثبت یا منفیای به وجود میآید. هر چه هم باشد تمرکز ما روی فوتبال بازی کردن و بردن است.

* برنامه‌ات برای فصل آینده چیست؟

نمیتوانم برنامه‌ای داشته باشم چون با باشگاه استقلال قرارداد دارم و به آن متعهد هستم.

* تیم ملی ارمنستان چه وضعیتی دارد؟

در همان ایام که تیم ملی ایران با ازبکستان بازی دارد ما با تیم مونته‌نگرو مسابقه داریم. ما با حضور لهستان، دانمارک، رومانی، مونته‌نگرو و قزاقستان در گروه سختی قرار گرفته‌ایم ولی در بعد نتیجه‌گیری بد عمل نکرد‌ه‌ایم.

* قزاقستان را هم حریف قدرتمندی میدانی؟

همین تیم از لهستان 2 بر صفر عقب بود ولی بازی را به تساوی 2-2 رساند و میتوانست گل سوم را هم بزند.