به گزارش افکارنیوز،

از آخرین گل آندرس اینیستا در لالیگا ۵۱۹ روز می‌گذرد. آن گل برابر رئال مادرید به ثمر رسید و یک گل معمولی هم نبود. هافبک بارسلونا با همکاری نیمار توانست به زیبایی دروازه‌ کیلور ناواس را باز کند و خوشحالی پس از گل خاص او خاص با لیونل مسی در  یادها ماند.

داستان عجیب گلزنی هافبک اسپانیایی زمانی آشکار می‌شود که اینیستا پیش از آن گل نیز ۶۰۹ روز در گلزنی ناکام مانده بود. جالب اینجاست که آخرین گل نیز در سانتیاگو برنابئو به ثمر رسیده بود.

اینیستا در مدت هزار و ۱۲۹ روز در لالیگا  تنها دو گل به ثمر رسانده است که هر دو گل زیبا و بااهمیت بودند. این بازیکن اسپانیایی معمولا به ندرت گلزنی می‌کند اما گل‌هایش فراموش نشدنی هستند. هافبک بارسلونا فرصت دارد یک بار دیگر،‌ فردا شب در سانتیاگو برنابئو گلزنی کند. او می‌تواند گل تاریخی دیگری در کارنامه‌اش به ثبت برساند و همچنین به ناکامی‌اش در گلزنی پایان بدهد.

البته هافبک اسپانیایی در این فصل در اغلب بازی‌ها نیمکت‌نشین بوده و این موضوع در آمار گلزنی‌اش تاثیر گذار بوده است. قرارداد اینیستا با بارسلونا در پایان فصل تمام می‌شود. با خداحافظی لوییس انریکه و حضور سرمربی جدید شاید شرایط اینیستا بهتر شود و بتواند بیشتر در ترکیب اصلی قرار داشته باشد. با این حال هنوز هافبک بارسا تمدید قراردادش را تایید نکرده است.