فریدون اصفهانیان امروز در گفتوگو با فارس در زنجان با اشاره به اینکه بازی بین دو تیم ابهر رود و مینوی خرمدره به احتمال زیاد قهرمان لیگ برتر فوتبال استان زنجان را مشخص میکند، اظهار داشت: این بازی روز شنبه در خرمدره برگزار میشود.
وی در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس درباره نتایج دو تیم پرشان و البرز شهرداری زنجان تصریح کرد: هر دو تیم ضعف‌هایی دارند که برای نتیجه گرفتن باید مسئولان هر دو تیم اقداماتی برای رفع آنها انجام دهند.
عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال درباره قضاوت‌های بازی‌های لیگ برتر گفت: اشتباهات داوری تاثیرگذار نسبت به سال‌های گذشته کاهش چشمگیری یافته است.
وی اشراف کامل کمیته داوران را یکی از دلایل کم شدن اشتباهات داوری عنوان کرد و گفت: کمیته داوران فدراسیون فوتبال فعلی تخصصی‌تر از کمیته‌های گذشته کار می‌کند.
اصفهانیان تقسیم نکردن بازی‌ها را بین داوران از دیگر دلایل بهبود اوضاع داوری برشمرد و گفت: داوران برای گرفتن قضاوت بازی‌ها باید فاکتورهای لازم را داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه کمیته داوران گزارش‌های ناظران بازی‌ها را گرفته و بررسی می‌کند، تصریح کرد: کمیته داوران اقدام به آنالیز بازی‌ها از طریق فیلم‌ها و تصاویر موجود هم می‌کند.
عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال با اشاره به وجود هفت داور بین‌المللی گفت: ۹ کمک داور نیز در لیست بین‌المللی ایران وجود دارد.
وی تاکید کرد: با نظارت‌های صورت گرفته اگر داوری عملکرد درستی در لیگ داخلی نداشته باشد، از لیست بین‌المللی کنار گذاشته می‌شوند.
اصفهانیان با اشاره به اختلالات امنیتی به وجود آمده در برخی بازی‌ها اضافه کرد: مسئولان برگزاری بازی‌های فوتبال باید امنیت باز‌های را تضمین کنند.
وی ادامه داد: برقراری امنیت بازیهای فوتبال موجب فراهم شدن آرامش خاطر برای همه از جمله بازیکنان و داوران فوتبال میشود.