به گزارش افکارنیوز،

زلاتکو کرانچار در نشست خبری قبل از دیدار با استقلال گفت: خوشحالم که در تهران هستم، میل داریم بازی فردا هرچه زیباتر برگزار شود چون با کسب عنوان چهارمی روزنه‌ای برای سهمیه آسیا برای ما فراهم می‌شود. 

کرانچار ادامه داد: انتظار دارم بازیکنانم روند نتایج اخیر خود را ادامه داده و فردا برنده شوند و تمام تمرکز ما فردا بر همین امر است هرچند که واقفیم فردا مقابل استقلال قدرتمند که آنها هم تلاش می‌کنند تا نایب قهرمانی را کسب کنند و به وسیله آن سهمیه خود را قطعی کنند به میدان می‌رویم.امیدوارم فردا هواداران پرشور هر دو تیم نیز به ورزشگاه بیایند تا شاهد یک بازی زیبا باشیم.

وی تاکید کرد: تیم ما آماده است اما یک مصدوم به نام مسعود حسن‌زاده داریم که از ناحیه زانو آسیب دیده و این موضوع یک مقدار ما را با ناتوانی مواجه می‌کند که امیدوارم جایگزین او یعنی میرزایی بتواند با انگیزه جوانی جای حسن‌زاده را پر کند.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در مورد اینکه شنیده می‌شود او برای تمدید قرارداد 700 هزار دلار پول می‌خواهد گفت: شما هم به عنوان یک خبرنگار آگاهید که مذاکرات باید از یک نقطه آغاز شود، حالا ارقام هم بالا و پایین می‌شود اما چنین رقم‌هایی که در رسانه‌ها نوشته می‌شود دقیق نیست اما مذاکرات ادامه دارد و امیدوارم به یک نقطه نظر مشترک به زودی برسیم که یا به این نقطه نظر می‌رسیم و یا متارکه کرده و هرکسی مسیر خودش را می‌رود.

وی درباره وضعیت جباروف و اینکه منصوریان اعلام کرده فردا شب پس از بازی این بازیکن دیگر برای استقلال است، گفت: از مفاد قرارداد او با سپاهان و حتی استقلال اطلاعی ندارم و حتی نمی‌دانم دو باشگاه چگونه با هم تفاهم کرده‌اند اما با یقین می‌گویم که او یک بازیکن ارزشمند چه از لحاظ فنی و چه شخصیتی است که به هرکدام از دو تیم تعلق داشته باشد، تمام و کمال در اختیار آن تیم خواهد بود. جباروف یک بازیکن ارزشمند است که یا فردا آزاد می‌شود و یا می‌ماند و ما را همراهی می‌کند.

وی ادامه داد: نمی‌دانم در مورد جباروف شرطی وجود دارد یا خیر، این مسئله را روسای دو باشگاه می‌دانند.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در مورد اینکه چرا قرارداد 1.5 ساله با سپاهان امضا نکرده است، گفت: من قبلاً این موضوع را هم گفته‌ام. باشگاه سپاهان اصرار داشت که قرارداد 6 هفته‌ای یعنی 1.5 ماه با من امضا کند تا آخر فصل چند نوبت در حال مذاکرات بودیم که به ما پیشنهاد کردند 1+1 یعنی یک فصل بعلاوه یک فصل دیگر قرارداد امضا شود اما سپاهان مصلحت دید که فقط قرارداد 6 هفته‌ای باشد، من هم خواستم که به سپاهان کمک کنم تا به روند خوب نتایج گذشته بازگردند. از لحظه‌ای هم که هدایت تیم را بر عهده گرفتم بازیکنان جوانی بودند که من آنها را آورده بودم و اکنون پخته‌تر شده بودند و قدیمی‌تر ها هم حضور داشتند و می‌توان با این تیم نتایج خوب گرفت. نتایجی هم که من با سپاهان گرفتم ثابت می‌کند که کاملاً حق با من بوده، با توجه به نتایجی که به دست آمده چند پیشنهاد دیگر هم داشتم و فقط پیشنهاد سپاهان نیست. من منتظر نتایج مذاکرات تا هفته آینده خواهم بود. 

وی در مورد اینکه این پیشنهادها از ایران است یا خیر، گفت: هم از ایران و هم از اروپا پیشنهاد دارم اما اکنون فقط به مسابقه فردا فکر می‌کنم و ذهنم را مشغول این چیزها نمی‌کنم تا قراردادم فردا تمام شود.

وی در مورد اینکه آیا احتمال دارد که او با سپاهان به توافق نرسد، گفت: هنوز مذاکراتمان 50-50 است. وقتی مذاکره می‌کنیم فقط بحث مالی نیست بلکه یکی از شروط مربی عاقل این است که ببیند بازیکنان باکیفیتش حفظ می‌شوند یا خیر و اصلاً باشگاه می‌تواند آنها را حفظ کند؟ آیا برای جذب بازیکنان مورد نیاز بودجه‌ای دارد و یا برنامه و کمپ‌های داخل و خارج اجرا می‌شود و همچنین ضمانتی برای پرداخت قرارداد بازیکنان و کادر فنی وجود دارد. اگر همه را در یک پاکت بگذاریم بحث مالی مربی هم پیش می‌آید. ما سعی می‌کنیم سازش کنیم بنابراین مذاکرات هنوز ادامه دارد هرچند که هر احتمال دیگری هم وجود دارد.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در مورد اینکه در صورت ماندن آیا حاج‌صفی در لیست او قرار دارد یا خیر و اینکه چه بازیکنان دیگری را نگه خواهد داشت، گفت: من نمی‌گویم یکی از شروط پکیج قراردادی‌ام ماندن یا رفتن حاج‌صفی است. اما هر مربی عاقل دیگری هم بیاید حتماً می‌خواهد بداند که بازیکنانی که ساعت 8 شب فردا شب قراردادشان تمام می‌شود و آنهایی که زحمات زیادی را برای باشگاه کشیده‌اند آیا اصولاً باشگاه میل دارد آنها را نگه دارد یا خیر. این نیست که من شرطی گذاشته باشم اما باید ببینم باشگاه می‌خواهد که این اتفاق بیفتد. پس همه چیز بحث مالی نیست بلکه نیاز اول هر مربی بحث بازیکنان است و پس از آن بحث مالی پیش می‌آید.

وی تصریح کرد: جباروف هم از فردا شب بازیکن استقلال است اما باید ببینیم باشگاه چنین بازیکنی را جذب کند یا بازیکنی در قد و قواره او بگیرد.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در مورد اینکه بعد از جدایی او از این تیم شاهد باند بازی در تیم سپاهان بودذیم و صحبت از پدیده‌هایی مثل محرم نویدکیا بود اظهار داشت: من که بعد از خودم نمی‌دانم چه اتفاقاتی رخ داده، تا زمانی که من بودم همه چیز سرجای خودش بود و 2 بار هم قهرمان شدیم. چند بازیکن بومی و جوان اصفهانی را جذب کردیم و مشغول بومی‌سازی تیم بودیم و در این مسیر هم موفق بودیم. بعد از این نمی‌دانم چه اتفاقاتی رخ داد. بعد از من فرکی آمد و تیم را قهرمان کرد اما در مورد اتفاقات بد و منفی که شما در موردش صحبت کردید اطلاعی ندارم، شاید مسائل وجود داشته که به دلیل عدم حضورم من نمی‌دانم چه اتفاقاتی افتاده است اما در حال حاضر هیچ گروه‌بندی‌ای در تیم نیست و همه متحد و یکدل هستند حتی در پرداخت‌های مالی مشکلاتی پیش آمده اما بازیکنان از آن چشم پوشی کردند و یکبار هم این مسئله را بر زبان نیاوردند. سطح کیفیتشان هم تا بالاترین سطح افزایش دادند و شاهد بالاترین سطح کیفی از بازیشان بودیم و دستورات من را هم یک به یک اجرا کردند اما اینکه بعد از من چه اتفاقاتی افتاده نمی‌دانم.

وی ادامه داد: شاید همانطور که گفتید تعداد متعدد مربیان یا مدیرانی که آمده‌اند هرکدام بینش خود را داشته باشند. حتی موارد زیادی را درباره جوانگرایی شنیده‌ام اما جوانگرایی روندش این طور نیست که بازیکنان با تجربه را سر ببرید و بگویید جوانان هستند بلکه بازیکن جوان باید به آرامی به با تجربه‌ها اضافه شود و تلفیقی از آنها وجود داشته باشد. الان کاملاً فضا مثبت است و ما نه باندی داریم و نه باند بازی.

وی در پایان گفت: شاید این جوانگرایی در اقتصاد ورزش و علی‌الخصوص اقتصاد فوتبال موجب آن شده باشد که خیلی‌ها نتوانند خودشان را با این فضا تطبیق دهند و همین موضوع باعث شده تا زاویه‌ای بین شرکای کاری بوجود بیاید هرچند که من شخصاً مشکلی ندارم اما فکر می‌کنم باشگاه‌های ایرانی در این زمینه یک مقدار عقب مانده باشند.