به گزارش افکارنیوز،
روزبه وثوق احمدی درباره اینکه آیا تمام تیم هایی که در  فیفا پرونده انضباطی دارند، نمی توانند بازیکن خارجی جذب کنند یا اینکه این قانون تنها شامل تیم هایی می شود که حکم فیفا را دریافت کرده اند، گفت: طبق مصوبه هیئت رییسه فدراسیون فوتبال، تیم هایی که حکم کمیته انضباطی را در دست دارند، حق جذب بازیکن و مربی خارجی را در فصل نقل وانتقالات ندارند. بر همین اساس اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال نامه ای را به مدیران باشگاه ها ابلاغ کرد تا هرچه سریعتر پیگیری های لازم را نسبت به حکم فیفا انجام دهند.
وی افزود: در این میان، باشگاه هایی هستند که تنها در فیفا پرونده های مالی و انضباطی دارند و تا به حال برای آنان هیچ حکمی صادر نشده است. طبق مصوبه فدراسیون فوتبالَ، آن ها مشکلی برای جذب بازیکن خارجی ندارند اما زمانیکه با حکم انضباطی فیفا مواجه شوند، نمی توانند برای جذب بازیکن و مربی خارجی اقدام کنند.
رئیس کمیته تعیین وضیعت بازیکنان فدراسیون فوتبال درپایان درباره اینکه آیا باشگاه پرسپولیس می تواند قرارداد منشا را ثبت کند یا خیراظهار کرد: باشگاه پرسپولیس 11 پرونده انضباطی در فیفا دارد که برای برخی از آنها حکم دریافت کرده است. بنابراین تا زمانیکه برای رفع این مشکل اقدامی نکند، نمی تواند قرارداد منشا را ثبت کند.