به گزارش افکارنیوز،

اخیرا در مورد محرومیت باشگاه‌های بدهکار به بازیکنان خارجی از سوی فیفا حرف‌‌وحدیث‌های زیادی در رسانه‌ها دیده می‌شود.

مهدی تاج در مقام رئیس فدراسیون فوتبال حرف‌هایی زده‌ بود که قانون محرومیت باشگاه‌ها در مورد باشگاه‌های بدهکار اجرا می‌شود. روز دوشنبه کمیته تعیین وضعیت بازیکنان اطلاع‌رسانی کرد که بعضی از باشگاه‌های ایرانی در فیفا پرونده باز دارند. حالا باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس در تلاش هستند با حمایت وزارت ورزش و جوانان این محرومیت سنگین را از دوش خود بردارند.

یک منبع آگاه در فدراسیون فوتبال گفت: این احتمال وجود دارد در آینده‌ای نزدیک هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال مصوبه خودش در مورد محرومیت باشگاه‌های بدهکار به بازیکنان خارجی را اصلاح کند چون فدراسیون به این نتیجه رسیده است که باشگاه‌ها توانایی لازم برای پرداخت بدهی‌های سنگین خود را ندارند. به همین دلیل اعضای هیئت رئیسه راهکاری جدید برای کنترل بدهی باشگاه‌ها به بازیکنان خارجی و داخلی ارائه می‌دهند.

استقلال و پرسپولیس باشگاه‌هایی هستند که در این شرایط نیاز به تقویت خودشان دارند. به همین دلیل چون نتیجه‌های تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا برای گرفتن سهمیه مهم است، فدراسیون فوتبال به این 2 تیم کمک می‌کند و این محرومیت قطعا لغو می‌شود ولی فدراسیون سخت‌گیری‌های بیشتری برای پرداخت بدهی این 2 باشگاه به بازیکنان خارجی انجام می‌دهد.