به گزارش افکارنیوز،

کاوه رضایی بهترین گلزن و بهترین گلساز تیم استقلال در فصل جاری در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا هم با فاصله از دیگر بازیکنان این تیم همچنان خوش می درخشد و روند گلزنی اش را با زدن یک گل به العین در این مسابقات حفظ کرد. این بازیکن در ۷ بازی آسیایی برای استقلال ۵ بار گلزنی کرده تا به یک آمار خوب در این زمینه رسیده باشد.

کاوه رضایی با زدن پنجمین گل خود در لیگ قهرمانان آسیا با پیراهن استقلال، تبدیل به سومین گلزن برتر این تیم در تاریخ برگزاری این رقابت ها شد.

لیگ قهرمانان آسیا از سال ۲۰۰۳ در فرمت جدید خود و به شکل کنونی برگزار شد و آبی پوشان در سال های ۲۰۰۳، ۲۰۰۷، ۲۰۰۹، ۲۰۱۰، ۲۰۱۱، ۲۰۱۲، ۲۰۱۳، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ در این مسابقات حضور داشته اند. 

در طول ۹ دوره حضور آبی پوشان در این مسابقات فرهاد مجیدی و آرش برهانی هر کدام با زدن ۱۳ گل بهترین گلزنان این تیم در این مسابقات هستند و کاوه رضایی با زدن ۵ گل در این فصل از محمد قاضی و جی.لوید ساموئل که هر کدام ۴ بار گلزنی در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کرده بودند پیشی گرفت تا به تنهایی در رده سوم بهترین گلزنان استقلال در لیگ قهرمانان آسیا قرار داشته باشد.

البته فرهاد مجیدی یکبار نیز قبل از تبدیل فرمت بازی ها به شکل جدید در این مسابقات برای آبی پوشان گلزنی کرد تا شمار گلهای آسیایی او برای این تیم به عدد ۱۴ برسد. 

ساموئل و قاضی با ۴ گل و حنیف عمران زاده، جواد نکونام، سید مهدی سید صالحی و علی سامره نیز هر کدام ۳ بار در این مسابقات برای آبی پوشان گلزنی کرده‌اند. 

فرهاد مجیدی ۱۳ گل خود در لیگ قهرمانان آسیا را در سال های ۲۰۱۰، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳  برای تیمش زده و این بازیکن در هیچ یک از این سه فصل بیشتر از ۵ گل به ثمر نرسانده است.

آرش برهانی هم ۱۳ گل خود را در سال های ۲۰۰۹، ۲۰۱۱، ۲۰۱۲، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ برای این تیم زده و آرش برهانی هم حداکثر گلی که در یک فصل زده ۵ گل بوده که این اتفاق در سال ۲۰۱۲ روی داده است.

کاوه رضایی در یک فصل حضور در لیگ قهرمانان آسیا ۵ گل تا به اینجای کار برای این تیم زده است و این فرصت را دارد که با اضافه کردن بر تعداد گل های خود در این فصل (حداقل گلزنی در بازی برگشت با العین) از نظر تعداد گل زده در یک فصل از فرهاد مجیدی و آرش برهانی پیشی بگیرد.