به گزارش افکارنیوز،
تکلیف صعود به مرحله یک چهارم نهایی از پلی آف شماره 4 منطقه غرب به بازی برگشت کشید.
با قرعه از پیش تعیین شده لیگ قهرمانان آسیا، تیم های پرسپولیس و لخویا بازی شماره 4 منطقه غرب قاره را به عنوان پلی آف و به صورت رفت و برگشت برگزار می کنند که برنده این بازی به مرحله یک چهارم نهایی صعود خواهد کرد. 
در بازی رفت، دو تیم با حساب تساوی بدون گل در تهران به کارشان پایان دادند و همه چیز به سه شنبه شب هفته آینده یعنی 9 خرداد در دوحه کشیده شد اما بد نیست بدانید از لحاظ آمار و ارقام، شانس صعود پرسپولیس به مرحله بعد از میزبان دور برگشت بیشتر است. 
از آنجا که پرسپولیس در بازی خانگی هیچ گلی دریافت نکرد، می تواند در بازی برگشت با دو نتیجه به دور بعدی برسد. به معنای دیگر پرسپولیس با برد مقابل لخویا در دوحه به صورت اتوماتیک وار صعود می کند و در صورت تساوی به همراه گل زده در خانه حریف نیز صعودش قطعی است. به عنوان مثال، تساوی یک – یک یا 2 – 2 نیز پرسپولیس را به یک چهارم نهایی این فصل لیگ قهرمانان می رسد. 
در سمت دیگر اما لخویا برای صعود به مرحله بعد فقط باید پرسپولیس را شکست بدهد و با این حساب، شانس صعود برای پرسپولیس با دو نتیجه برد و تساوی (با گل زده در قطر) پا برجاست ولی لخویا فقط یک شانس صعود دارد و آن هم کسب برد مقابل سرخپوشان تهرانی است. در غیراین صورت، پرسپولیس صعود می کند.