به گزارش افکارنیوز،

در چند سال گذشته حضور بازیکنان خارجی بی کیفیت و بی نام و نشان هیچ چیزی جز دردسر و باز شدن پرونده‌های حقوقی در دادگاه‌های بین‌المللی برای فوتبال ایران به همراه نداشته است. ماجرایی که حالا اکثر باشگاه‌های فوتبال ایران را با بحران عجیبی رو‌به رو کرده و این موضوع وقتی فیفا رسما باشگاه‌های تراکتورسازی و استقلال را از نقل‌وانتقالات محروم کرد، به فوتبال ایران ثابت شد.

به دنبال این اتفاقات کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال رسیدگی به پرونده حضور بازیکنان بی کیفیت خارجی در باشگاه‌های مختلف را در دستور کار خود قرار داده است. در رابطه با همین موضوع در هفته‌های گذشته کارگزاران رسمی و غیر رسمی مختلفی برای توضیح پیرامون فعالیت‌های خود به کمیته اخلاق احضار شده‌اند و برای آنها پرونده تشکیل شده است.

کمیته اخلاق بر اساس تحقیقات انجام شده و گزارش‌های دریافتی، در قدم اول به نام برخی افراد رسیده که چند بازیکن بی کیفیت را در سال‌های اخیر وارد فوتبال ایران کرده‌اند که هیچ کدام آنها بازدهی مناسب فنی برای تیم‌هایشان نداشته‌اند. به طور مثال هفته گذشته یکی از افراد فعال در زمینه نقل‌وانتقال بازیکن خارجی به فوتبال ایران به کمیته اخلاق احضار شده بود و مجبور شد برای درباره چرایی حضور چند بازیکنان ناکارآمد توسط خودش در باشگاه‌های مختلف توضیح بدهد.

گفتنی است مسئولان کمیته اخلاق قصد دارند با تحقیقات گسترده از دلالان بازیکنان خارجی اطلاعات مستندی از روابط آنها در باشگاه‌های مختلف و افرادی که با آن‌ها کار می‌کنند به دست بیاورند.

پیش از این هم کمیته اخلاق دو دلال را با معرفی به قوه قضائیه از تمام فعالیت‌های فوتبالی محروم کرده بود.