به گزارش افکارنیوز،

 هیچکس فریادهای از ته دل قوچان نژاد و آزمون را در جام ملت های آسیا در استرالیا از یاد نمی برد، آنها توسط کی روش طوری تحت فشار قرار گرفته بودند که به عنوان جانشین یکدیگر به میدان می آمدند و رقابت را به اوج خود رسانده بودند و البته در مسیر این رقابت کاملا حرفه ای مسیر را ادامه می دادند.

گوچی که به میدان می‌آمد و گل می زد فریاد می زد، آزمون هم همینطور، آنها با این فریادها خوشحالی نمی کردند بلکه بخشی از انرژی خود را که فشرده شده بود و برای رقابت با یکدیگر گذاشته بودند را تخلیه می کردند تا آرام شوند. کی روش هم این موضوع را می دانست و آنها را طوری در میدان قرار می داد که این فشار روی آنها باقی بماند.

اما این دو در ادامه راه تنها نماندند، در واقع کی روش رقابت دو نفره را بسیار بالاتر برد و حالا نه دو نفر که چهار نفر رقابت می کنند و کم هم نمی آورند، کریم انصاریفرد و البته مهدی طارمی هم خودشان را به این رقابت جذاب رسانده اند و حالا این چهار نفر باید کی‌روش را مجاب کنند که یک یا نهایتا دو نفر از آنها به میدان برود و کی روش را هم با گلزنی راضی نگه دارد.

در واقع به نظر می رسد این فشرده ترین رقابت مهاجمان در همه تاریخ فوتبال ایران باشد. هر چهار نفر را بررسی می کنیم:

قوچان نژاد

۱- قوچان نژاد یکی از بهترین گلزنان لیگ دسته اول هلند است و رقابت او با یورگنسن از فاینورد ناجوانمردانه بود چرا که  فاینورد تیم بسیار قدرتمندتری است اما گوچی ایران در هیرنفین به تنهایی برای آقای گلی در لیگ دسته اول می جنگید و این نشان از آمادگی فوق العاده او دارد.

مهدی طارمی

۲- مهدی طارمی برای دومین سال پیاپی در بالاترین حالت خود قرار گرفته و باز هم  آقای گلی در لیگ برتر ایران را به دست آورد. او هم آقای گل شده و آمادگی خوبی دارد و کی روش هم از او راضی است.

سردار آزمون

۳- سردار آزمون در روستوف تنه به تنه بزرگان می زند و گل های بسیار معتبری را به تیم های بزرگ اروپا تحمیل می کند، او طوری سر می زند که انگار در حال آبشار زدن در والیبال است. آزمون که تا کنون سی گل برای تیم ملی زده را حتی با دایی مقایسه می کنند. او در جایگاهی بالاتر از بقیه قرار گرفته اما از منظر تعداد گل زنی شاید به دلیل سخت بودن رقابت  کمتر از بقیه است.

کریم انصاری فر

۴- آقای گل لیگ یازدهم و سیزدهم لیگ برتر بعد از مدتی افت در المپیاکوس عالی کار کرد  و در حال بازگشت به دوران اوج بود، کریم انصاری فر  هم در تیم ملی مثل هر سه نامبرده دیگر رقابت سرسختانه ای را شروع کرده و یک گام عقب نمی‌کشد.

دردسرهای شیرین کی روش

در واقع باید تاکید کرد که این رقابت مربع  سرسختانه پیگیری می شود و هیچکس قصد عقب نشینی ندارد و این برای کی روش در این پست یعنی بهترین هدیه و البته پر دردسر ترین تصمیم. کی روش با رقابتی کردن پست های تیم ملی و البته همیشه حق دادن به حق دار این رقابت ها توانسته شرایطی ایجاد کند که کمتر حاشیه ببینیم و کمتر با مشکل مواجه شویم اما با این وجود نمی توان نگفت که این کی روش دردسر های شیرینی دارد برای انتخاب از میان این مهاجمان. در واقع در نوک حمله فوتبال تیم ملی ایران رقابت که نه، جنگ در جریان است.