به گزارش افکارنیوز،

استان خراسان و شهر مشهد با دو نماینده حاضر در لیگ برتر در روزهای اخیر کانون توجه رسانه‌ها در عرصه نقل‌و‌انتقالات بوده‌اند. اتفاقات جذابی که در مشهد می‌افتد به نوبه خود منحصر به فرد است.

تا جایی که نه بمب خبری جذب حسن بیت‌سعید توسط استقلال تهران آنچنان که باید و شاید صدا کرد و نه پرسپولیسی شدن شایان مصلح، ستاره جوان لیگ یکی که استقلالی‌ها هم بدجور در پی به خدمت گرفتن او بودند، مورد توجه قرار گرفت.

تا اینجا خبرهای عجیب و غریب نقل‌و‌انتقالاتی از مشهد به طرز شگفت‌انگیزی کانون توجه رسانه‌ها بوده است.

احمدی، اولین جرقه!

شاید بتوان گفت اولین جرقه جنجال نقل‌و‌انتقالاتی در مشهد توسط ستاره جوان خط هافبک سیاه‌جامگان رقم خورد. جایی که مصطفی احمدی با اعلام پایان قراردادش با سیاه‌جامگان به اردوگاه رقیب همشهری رفت و با پدیده قرارداد بست؛ اتفاقی که در حد یک عکس یادگاری با مدیرعامل و پیراهن پدیده بود و احمدی ۴۸ ساعت بعد در عین تعجب به باشگاه سیاه‌جامگان رفت و همان عکس یادگاری را با مدیرعامل و پیراهن مشکی‌ها گرفت! احمدی سیاه‌جامگانی شد تا جرقه یک جنگ تمام عیار میان دو تیم مشهدی شکل بگیرد.

برق پول‌های نقد مدیران سیاه‌جامگان چشمان احمدی را گرفت و به سادگی روی قراردادش با پدیده خط باطل کشید؛ اتفاقی منحصر به‌فرد که البته با جملاتی چون «ما با رضا مهاجری، سرمربی پدیده تماس گرفتیم و اجازه مصطفی احمدی را گرفتیم» از سوی مسئولان و کادر فنی سیاه‌جامگان به ظاهر تمام شد. البته نباید فراموش کرد که برخی منابع آگاه از درون باشگاه پدیده می‌گویند مهاجری در رودربایستی با مدیران سیاه‌جامگان این کار را کرده و باشگاه پدیده تصمیم دارد از طریق مراجع قانونی از اقدام غیرحرفه‌ای مصطفی احمدی و باشگاه سیاه‌جامگان شکایت کند.

پاتک "بی بی سی" وار به فوتبال

بعد از این اتفاق بود که پدیده‌ای‌ها برای عرض اندام مجدد در بازار نقل‌و‌انتقالات و سر و صدای دوباره دست به اقدامی عجیب و غریب زدند. اضافه شدن محمد تقوی، بازیکن اسبق استقلال تهران و کارشناس کنونی شبکه تلویزیونی «بی بی سی فارسی» به کادر فنی پدیده شوک بزرگی به فوتبال ایران بود. آمدن تقوی که آب حضور در شبکه مشهور و جهانی بی بی سی فارسی زیر پوستش افتاده به فوتبال ایران و آن هم شهر مشهد کمی غافلگیر کننده بود! اینکه در این میان تقوی از طریق چه کسی به پدیده آمده است سوال بزرگی است که هنوز هم بی‌جواب مانده است. یحتمل برای چنین انتقالی باید پای یک مدیر برنامه‌های بزرگی در میان باشد!

لیدری که یاغی شد!

پدیده‌ای‌ها که بعد از داستان مصطفی احمدی از مدیران تیم همشهری شاکی بودند، باری دیگر دست به یک اقدام عجیب زدند و این بار لیدر مشهور باشگاه سیاه‌جامگان را با امضای قراردادی رسما به خدمت گرفتند! اتفاقی که با عکس یادگاری برخی از مسئولان باشگاه پدیده با این لیدر معروف در فضای مجازی سر و صدا کرد.

اتفاق بعدی در راه است...

نگاهی به فعالیت‌های دو تیم مشهدی در فصل نقل‌و‌انتقالات نشان می‌دهد گویا قرار است به زودی بار دیگر مدیران این دو باشگاه در فصل نقل‌و‌انتقالات دست در کاسه یکدیگر کرده و جنجال به پا کنند. به عنوان مثال محمدرضا خلعتبری یکی دیگر از بازیکنانی است که بعد از اینکه اعلام شد باشگاه پدیده در پی به خدمت گرفتن اوست، بلافاصله مدیران سیاه‌جامگان هم با او وارد مذاکره شدند. البته خلعتبری هنوز با هیچ کدام از این دو باشگاه به توافق نهایی نرسیده است.