به گزارش افکارنیوز،

تیم های ملی قطر و کره جنوبی هم گروهی های ایران در مسابقات مقدماتی جام جهانی آخرین دیدار هفته هشتم این رقابتها را برگزار کردند که قطری ها موفق شدند با نتیجه سه بر دو مهمانشان را شکست دهند.

 
قطر ابتدا با دو گل حسن الهیدوس 25 و اکرم عفیف 51 از حریف پیش افتادند اما چشم بادامی ها با گلهای سونگ یوئنگ کی 62 و هی چان هوانگ 70 بازی را به تساوی کشاندند. اما باز هم حسن الهیدوس دقیقه 74 برای عنابی ها گلزنی کرد تا این تیم دومین پیروزی اش را در این مسابقات به دست آورد.
 
قطر با این پیروزی هفت امتیازی شد و بالاتر از چین در رده پنجم جدول قرار گرفت. البته این تیم با این سه امتیاز هم شانس بسیار اندکی حتی برای سوم شدن و رسیدن به پلی آف دارد. کره جنوبی نیز همچنان با 13 امتیاز پس از ایران در رتبه دوم گروه قرار دارد و فرصت بیشتر کردن اختلاف با ازبکستان 12 امتیازی که به تیم ملی ما باخته بود را از دست داد.
 
از این گروه ایران صعودش را به جام جهانی قطعی کرده است و احتمالا از بین کره جنوبی و ازبکستان یک تیم دیگر به طور مستقیم به جام جهانی صعود می کند.البته سوریه 9 امتیازی و قطر 7 امتیازی در دو بازی باقی مانده همچنان کورسوی امید برای رسیدن به جام جهانی دارند.
 

با این نتیجه رتبه ایران صعود کرده نیز از رده اول دیگر تغییری نخواهد کرد.