به گزارش افکارنیوز،
کارلوس کی‌روش در نشست با سردبیران رسانه‌ها در مورد اینکه چرا او نسبت به همه چیز واکنش شدید و احساسی نشان می‌دهد گفت: وقتی افرادی مثل دکتر ظریف و رئیس جمهور محترم دکتر روحانی صحبت هایی در مورد تیم ملی می‌کنند آن زمان مطمئن می‌شویم و ایمان پیدا می‌کنیم که کار درستی را انجام می‌دهیم. وقتی رئیس جمهوری یک کشور کار شما را تایید می‌کند یعنی شما مسیر درستی را می‌روید و مطمئنا با اعتماد به نفس بیشتری حرکت می‌کنید. بازیکنان این حق را دارند که وقتی پیراهن تیم ملی ایران را می‌پوشند، وظیفه‌شان این است که جایگاه تیم ملی را ارتقا بدهند. شما درست فرمودید وقتی عکس العملی فراتر نشان می‌دهیم برای خودمان هم خوب نیست اما نمی‌توانید بگویید که من صبور نبودم زیرا خیلی از اوقات نیمی از قضیه را نمی‌دانید اما قسمت مهم این است که هیچکس حق ندارد مخل آرامش مردم شود.

 

وی ادامه داد: وقتی حس می‌کنم اینگونه مسایل به بازیکنان و تیم لطمه می‌زند آنجا هست که کنترل  حد و مرز سخت می‌شود.

 

سرمربی تیم ملی در مورد زمین تمرین گفت: وقتی از من می‌پرسند که آیا بازیکنان می‌توانند در این زمین تمرین کنند می‌گویم بله می‌توانند تمرین کنند اما سوال اینجاست آیا آنها می‌توانند در این زمین پیشرفت کنند؟سرعت پاسکاری و  تمرین و بازی در چنین زمینی کند خواهد بود و به هیچ عنوان مثل بازی شب گذشته فرانسه و انگلیس نخواهد بود. اگر من مهندس هستم می‌گویم دیواری که من می‌بینیم یک یا دو یا سه سال دیگر روی سر شما فروخواهد ریخت. من با کمال احترام به شما می‌گویم ما اکنون اول آسیا هستیم و تمام تیم‌ها را هم شکست داده‌ایم و صدرنشین گروه هم هستیم با همین شرایط  مردم ما را باور دارند. 

 

وی ادامه داد: فوتبال پایه و زیر ساخت‌ها تجهیزات می‌خواهد. فوتبال باید رو به جلو حرکت کند. این‌ها را گفتم تا بدانید در یک دوره سخت حرکت می‌کنیم. کسی درخواست چنین کاری از من نداشته است.

 

کی روش در خصوص برنامه‌هایش و 99 روز تمرین در بازهای 300 روزه و اینکه باید در لیگ بین هر 5 روز لیگ بازی برگزار شود افزود: 5 اردوی ما در لیگ برگزار می‌شود و بقیه اردوها بعد از اتمام فصل انجام می‌شود. لیگ هم تا فروردین برگزار می‌شود و با این شرایط فاصله بازی‌ها بیشتر از 5 روز است و 6 یا 7 روز فاصله خواهد بود. تنها استثنای ما در این بین پرسپولیس است. مثل همه باشگاه‌های بزرگ دنیا که به مرحله بالا و خوبی صعود کردند باید زحمات این تیم را هم دید. در منچستر در 30 روز 11 بازی انجام دادیم. اگر می‌خواهید در آن سطح باشید باید تلاش کنید. همچنین باید بگویم که ما با سازمان لیگ مسائل را مطرح کردیم و سعی می‌کنیم بهترین راهکار را انجام دهیم. الان دیگر کار سازمان لیگ است تا با مشورت با باشگاه‌ها بهترین برنامه را طراحی کند. دقیقا نکته کلیدی این است که وقتی این برنامه تائید و نهایی شد هیچ فرد یا باشگاهی برخلاف آن اظهار نظر نکند.

 

کی روش تصریح کرد: برزیل و پرتغال از نظر توسعه فوتبال در سطح بالاتری قراردارند. نگرش و نگاه من این است  که بهترین تیم آسیا از نظر رده بندی هستیم اما آیا این کافی است؟ باید با بهترین تیم‌های دنیا رقابت کنیم. ادامه این روند ثابت یعنی اینکه روی یک خط صاف پیش می‌رویم. آلمان، پرتغال هیچ کدام دست از کار نمی کشند و همه در حال ادامه دادن پیشرفت هستند. در 10 سال اخیر اگر پیشرفتی داشته باشیم بازهم تفاوت همان هست. احتیاج به این داریم که موشک پیشرفت سوار شویم و از آن استفاده کنیم.