به گزارش افکارنیوز،

امیر خوش‌خبر در خصوص اعزام تیم ملی والیبال به ترکیه اظهار داشت: فدراسیون والیبال ترکیه از تیم ملی والیبال ایران برای برگزاری دو دیدار دوستانه دعوت کرده است و ملی پوشان دهم مردادماه راهی این کشور می‌شوند

وی افزود: تیم ملی والیبال ایران از سوی سه کشور ترکیه، بلغارستان و تونس برای برگزاری اردوی تدارکاتی و دیدار دوستانه و تدارکاتی دعوت شده است.

خوش‌خبر با بیان اینکه سرمربی تیم ملی با دعوت ترکیه موافقت کرده، گفت: بر این اساس ملی‌پوشان کشورمان قبل از اعزام به اردبیل و حضور در رقابت‌های انتخابی جهان این شهر، راهی شهر استانبول ترکیه می‌شوند.

سرپرست تیم ملی والیبال مدت سفر این تیم را چهار روز عنوان کرد و گفت: تیم ملی دهم تا سیزدهم مردادماه به ترکیه سفر می‌کند و در این مدت علاوه بر پیگیری تمرینات، دو دیدار دوستانه هم با تیم ملی ترکیه برگزار خواهد کرد.

وی در پاسخ به این سئوال که چرا سرمربی تیم ملی دعوت کشور‌های بلغارستان و تونس را نپذیرفت، گفت: ترکیه از نظر فاصله تا ایران و شرایط آب و هوایی و جغرافیایی به شهر اردبیل میزبان مسابقات انتخابی جهان نزدیک‌تر است و از سوی دیگر ایگور کولاکوویچ نمی‌خواهد شاگردانش در سفر‌های طولانی خسته شوند.

نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان ۱۰ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۸ (۱۹ شهریور تا ۸ مهرماه ۱۳۹۷) با حضور ۲۴ تیم به میزبانی دو کشور ایتالیا و بلغارستان برگزار می‌شود.

مرحله دوم مسابقات والیبال انتخابی مردان جهان در قاره آسیا در دو گروه به صورت گروهی برگزار می‌شود که گروه (A) به میزبانی جمهوری اسلامی ایران و گروه (B) به میزبانی استرالیا رقابت‌های خود را پیگیری خواهند کرد و از هر گروه دو تیم برتر سهمیه جهانی می‌گیرند.

رقابت‌های ایران به میزبانی شهر اردبیل از ۱۹ تا ۲۳ مردادماه با ۱۰ دیدار پیگیری خواهد شد و در نهایت دو تیم از بین تیم‌های ایران، چین، کره‌جنوبی، قطر و قزاقستان سهمیه حضور در رقابت‌های جهانی سال ۲۰۱۸ را به دست خواهند آورد.

تیم ملی والیبال ایران در روز نخست این رقابت‌ها استراحت دارد و در چهار روز بعدی به ترتیب به مصاف کره جنوبی، چین، قزاقستان و قطر می‌رود.