به گزارش افکارنیوز،

 واقعیت این است که کمال کامیابی نیا علاقه زیادی برای ماندن در جمع سرخپوشان نشان نمی‌داد و می خواست لژیونر شود. 

اتفاقا او پیشنهاد نسبتا خوبی از یک باشگاه قطری و پیشنهاد بسیار خوبی از یک باشگاه ایرانی داشت اما در پرسپولیس ماند و در تمرینات این تیم حضور یافت. برخی گفتند دلیل ماندن کمال، مصدومیت اوست زیرا با این مصدومیت نمی توانست در باشگاه دیگری تست بدهد و از سوی دیگر بالا رفتن رقم قراردادش در باشگاه پرسپولیس و همچنین افزایش تعداد آپشن های این قرارداد نیز تاثیر زیادی بر ماندن این بازیکن داشت اما یک اتفاق دیگر هم در این میان رخ داده که نمی توان از آن به سادگی گذشت. حداقل اینکه شنیدن و خواندن این شایعه می تواند جالب توجه باشد. 
گویا قضیه از این قرار است که فرشاد احمدزاده هم اتاقی و رفیق صمیمی کامیابی نیا در پرسپولیس با صحبت‌هایی که با کمال در طول مدت تردید این بازیکن به خاطر ماندن یا جدایی از جمع سرخپوشان داشت در نهایت او را راضی کرد تا برای یک فصل دیگر در جمع سرخپوشان بماند. 
به همین خاطر بود که کمال چندی پیش قرارداد خود را تمدید کرد و به همراه تیم راهی اردوی اوکراین شد. موضوع وقتی عجیب می شود که بدانید شخصِ فرشادِ احمدزاده نیز غزل خداحافظی سر داده بود و می خواست با دریافت رضایتنامه از باشگاه پرسپولیس در نقل و انتقالات تابستانی راهی روسیه شود اما نه تنها خودش در این تیم ماندنی شد بلکه کمال را نیز در پرسپولیس حفظ کرد!