به گزارش افکارنیوز،

استقلال فصل گذشته را با عنوان نایب قهرمانی در لیگ به پایان برد و در آسیا هم در مرحله یک هشتم نهایی با شکستی عجیب از العین از مسابقات کنار رفت اما همین شکست که البته زخمی در دل هواداران استقلال ایجاد کرد باعث شد تا علیرضا منصوریان و مدیران استقلال در فکر تقویت این تیم افتاده و به نوعی استقلالی مدل جدید را تشکیل بدهند. استقلالی که شاید با جذب جباروف تیر خلاص را برای فراموش جوانگرایی زد و عملا  بنزین سبز را فراموش کرد.

حالا علیرضا منصوریان تیمی را در اختیار دارد که شاید 4 سال است هواداران انتظار داشتن چنین تیمی را دارند. آخرین باری که استقلال قهرمان لیگ شد با امیر قلعه‌نویی در سال 91 این کار را انجام داد. آن سال استقلال با انبوهی از ستاره‌ها جام قهرمانی را بالای سر برد.رحمتی، نکونام، مجتبی جباری، مجیدی، برهانی،منتظری،خسرو حیدری و ... ستاره‌های آن روزهای استقلال بودند و از آن سال به بعد هر گاه این تیم وارد مسابقات شد یا خلا یک مربی خوب را حس می‌کرد یا خلا بازیکنان بزرگ را و اما امسال....

* یکی دو جین ستاره در یک تیم

روزی که منصوریان در العین آن شکست عجیب را متحمل شد فردایش مدعی شد که تیمش به چند بازیکن بین‌المللی نیاز دارد، البته او تاکید داشت که با این جوانهایی که تیم ناکام نیم فصل اول را به نایب قهرمانی رسانده‌اند نیازی به جذب بازیکنان زیاد نیست اما وقتی به فهرست نفرات جذب شده استقلال نگاه می‌کنیم به این نتیجه می‌رسیم این تیم نه تنها از تیم سال 91 چیزی کم ندارد بلکه حالا با ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه‌هایی که سالها در سطح اول فوتبال ایران بازی کرده‌اند می‌تواند حتی در هر سه جام مدعی باشد. این غلو نیست که تمام تیم‌های ایرانی نورافکن، فرشید اسماعیلی،فرشید باقری، روزبه چشمی، جابر انصاری، محسن کریمی،سید مجید حسینی،  و مهدی قائدی  را می‌خواستند و اگر استقلالیها قرارداد این بازیکنان را تمدید نمی‌کردند بدون شک آنها به تیم‌های دیگر لیگ برتر یا حتی کشورهای حوزه خلیج فارس کوچ می‌کردند.

*گران‌ترین استقلال تاریخ در دست منصوریان

به نفرات جوان استقلال مهدی رحمتی، امید ابراهیمی، خسرو حیدری، پژمان منتظری، ووریا غفوری، سجاد شهباززاده،سرور جباروف، مجتبی جباری،داریوش شجاعیان، حسن بیت‌سعید و ... را اضافه کنید. بدون شک این تیم گران‌ترین استقلال تاریخ است و دیگر نیازی به توضیح نیست که برای بازگشت جباروف چه دعواهایی که صورت نگرفت و برای جذب شجاعیان چه هزینه‌ها که نشد.تیمی که مدیرانش برای فراهم کردن شرایط مربی بابت شجاعیان بیش از 1.5 میلیارد هزینه رضایتنامه به گسترش فولاد می‌دهند بدون شک برای جذب جباری، جباروف، منتظری، حسن بیت‌سعید، سجاد شهباززاده و برای تمدید قرارداد امید ابراهیمی و غفوری و ستاره‌های جوان سال گذشته کم هزینه نکرده است. فقط کافی است با یک حساب سرانگشتی نتیجه بگیرید که استقلال فقط برای پست هافبک و برای آن 7-8 ستاره‌ای که وسط زمین جمع کرده چقدر هزینه کرده است، کار سختی است؟

*چالش با تیم پزشکی به یاد پرویز مظلومی!

همین چند سال پیش بود که استقلال از بابت نداشتن دکتر نوروزی بزرگ‌ترین لطمه را خورد.آن زمان علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل استقلال بود و پرویز مظلومی سرمربی‌اش، به  اسامی آن سال استقلال نگاه کنید، مهدی رحمتی، آندرانیک تیموریان، پژمان منتظری،خسرو حیدری،علی حمودی،حنیف عمران‌زاده، فرهاد مجیدی، جاسم کرار،میلاد میداودی، جی لوید ساموئل، هوار ملا محمد، اسماعیل شریفات،ولید علی، فریدون زندی،آرش برهانی و....  در آن سال دکتر نوروزی به خاطر اختلافی که مظلومی با وی پیدا کرده بود از استقلال جدا شد و دکتر رضایی که زحماتش بر کسی پوشیده نیست مسئولیت کار را بر عهده گرفت اما همین جدایی نوروزی بلایی بر سر تیم مظلومی آورد که او هر هفته تیمش را با چند غایب به مصاف حریفان می‌فرستاد.حالا استقلال منصوریان همان شرایط را پیدا کرده است. منصوریانی که تمام ابزار موفقیت را دارد به خاطر اینکه پزشک با تجربه‌اش حرف اصولی و حرفه‌ای زده خیلی راحت با کسی که سال‌ها بازیکنان تیم‌های دیگر لیگ برتر را هم درمان کرده دچار چالش شده است،چالشی که بدون شک دکتر نوروزی و تیم پزشکی‌اش از آن ضرر نخواهند کرد و شاید منصوریان هم همان سرنوشتی را پیدا کند که مظلومی به آن دچار شد.

* مطالبه هواداران بعد از حدود 5 سال

علی منصوریان که خوب بلد است برای سکوها دلربایی و دلنوازی کند و خوب می‌داند که امسال فرصت آخر است، او خوب می‌داند که تیمش فقط با قهرمانی می‌تواند مرهم زخم العین را بسازد. برنامه لیگ هم همه چیز را برای منصوریان فراهم کرده است، 11 هفته داخل خانه بازی کردن در نیم فصل اول می‌تواند اندوخته بسازد، اندوخته‌ای برای نیم فصل دوم. استقلال امسال دیگر تیمی نیست که پلی میکر و بازی‌ساز نداشته باشد. اتفاقا به جای یکی، در هر پست دو بازیکن دارد. جباری و جباروف، شجاعیان و بیت سعید، حیدری و غفوری،چشمی و ابراهیمی، نورافکن و فرشید باقری، اسماعیلی و انصاری،شهباززاده و قربانی، زکی‌پور و کریمی، منتظری و پادووانی، رحمتی و حسینی، مجید حسینی و مگویان و...

سرمربی استقلال خوب می‌داند با این نفرات هر مربی آرزو دارد سرمربی استقلال باشد، با این همه نقد به عملکرد افتخاری در فصل گذشته او هیچ شائبه‌ای نگذاشته است، اگر استقلال زیر میلیاردها بدهی برود تیمی را بسته که از نظر منصوریان یکی دو بازیکن بیشتر نمی‌خواست اما بیش از 7-8 بازیکن جذب کرده است، 7-8 بازیکن ستاره از تیم‌های دیگر! تیمی بسته شده برای قهرمانی، نه در یک جام بلکه حتی در دو جام!، حالا مطالبه هوادار استقلال از مربی که معتقد است علم روز را به تیمش تزریق کرده بعد از حدود 5 سال ناکامی فقط موفقیت است.موفقیت از همان هفته اول. آقای منصوریان این گوی و این میدان!