به گزارش افکارنیوز،

بهرام قاسمی در خصوص سفر علیرضا اسدی دبیر کل پیشین فدراسیون فوتبال به سوئیس در رابطه با مناقشه با کشور عربستان و راهکار کشور ایران، اظهار داشت: هر کاری که در بخش‌های دیگر انجام می‌دهیم را باید در ورزشی نیز انجام دهیم. موانع و مشکلاتی که عربستان برای ما ایجاد کرده و بر سر راه روابط ما با عربستانی وجود دارد در بخش ورزش نیز دیده می‌شود و باید تلاش صورت گیرد تا ببینیم چه اتفاقاتی در این خصوص خواهد افتاد.

وی در خصوص اینکه گفته می‌شود ورزش از سیاست جدا است، گفت: اینطور نیست و فقط ظاهر آن اینگونه است و در عمل مسائل سیاسی تاثیرات خود را در ورزش نیز می‌گذارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص اینکه قبل از لغو دربی پرسپولیس - استقلال در آلمان، صحبت از هماهنگی این دیدار با وزارت امور خارجه شده بود، عنوان کرد: اصلا با ما در این خصوص از سوی هیچ کدام از عوامل برگزاری مسابقه هماهنگی نشده بود . ما مشکلی با برگزاری آن مسابقه در آلمان نداشتیم و اگر هم کشور آلمان موافقتی با برگزاری دیدار در آن کشور نداشته است به خاطر اجلاس گروه 20 بوده است.

وی در خصوص اینکه داورزنی معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان از هماهنگی کارهای این دیدار با وزارت امور خارجه صحبت کرده بود، گفت: من در جریان نیستم و گزارشی در این خصوص به من داده نشده است.

قاسمی در خصوص پول‌های بلوکه شده فدراسیون فوتبال و پاداش صعود تیم ملی به جام‌جهانی از سوی فیفا گفت: مقداری پول باید جابه‌جا می‌شد که به دلیل بحث تحریم‌هایی که وجود داشت، فدراسیون‌های ورزشی از طریق بحث اداری و مالی وزارت امور خارجه این کار را پیگیری می‌کردند. ما نیز به واسطه ارتباط با سوئیس این خدمات را برای آنها انجام می‌دادیم و خیلی هم کمک کردیم و این داستان همچنان ادامه دارد. ادعایی که شده بود مبنی بر اینکه ما همکاری نکردیم بی‌ربط است.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: پاداش صعود تیم ملی به جام‌جهانی نیز گرفته می‌شود و ما هم به فدراسیون کمک می‌کنیم. این مسئله کاری روتین و در جریان است و اگر تاخیری نیز داشته من از بخش اداری و مالی پیگیری می‌کنم چون موضوعی شناخته شده است و ما آمادگی همکاری را داریم.