به گزارش افکارنیوز،

مرفاوی در خصوص شکست استقلال مقابل صنعت نفت در آبادان گفت: 3 عامل در آبادان کار استقلال را سخت کرد؛ گرمای هوای آبادان، هواداران صنعت نفت و همچنین تغییرات زیادی که در ترکیب استقلال ایجاد شد، این تیم را دچار مشکل کرد. به هر حال استقلال برای این بازی چند مصدوم و محروم داشت و کادرفنی هم مجبور بود که تغییراتی را ایجاد کند. ترکیب اصلی استقلال نسبت به فصل گذشته تغییرات نسبتا زیادی داشت و 50 تا 60 درصد بازیکنان استقلال، نفراتی بودند که به عنوان بازیکن جدید به این تیم اضافه شدند.

مرفاوی ادامه داد: استقلال سعی داشت بازیسازی را توسط منتظری و گوک انجام دهد. من معتقدم گوک هم عملکرد بدی نداشت و وظایف خودش را تا حدود زیادی خوب انجام داد. انتقال توپ از دفاع به حمله در دستور کار استقلال بود اما صنعت نفت هم سعی داشت اجازه ندهد استقلال بازی مالکانه داشته باشد به همین دلیل پرس شدید می کرد و سعی داشت هر چه زودتر به استقلال گل بزند.

مرفاوی در قسمت دیگری از حرف هایش گفت: صنعت نفت می دانست استقلال با گذر زمان تحلیل می رود و تاکتیک این تیم هم جواب داد و آنها برنامه خودشان را پیاده کردند. 2 تیم در نیمه دوم هم دنبال پیاده کردن برنامه های نیمه اول بودند ولی مشکل استقلال در نیمه دوم این بود که آنها نتوانستند در انتقال از حمله به دفاع سازماندهی خوبی داشته باشند و وقتی توپ را از دست می‌دادند، نمی‌توانستند آن را در اختیار بگیرند. در طرف مقابل صنعت نفت هم از باز شدن استقلال به خوبی استفاده می کرد.

مرفاوی در قسمت دیگری از حرف هایش گفت: بازیکنان استقلال زور و توان لازم را نداشتند تا در مصاف های یک در مقابل یک موفق باشند و تلاش آنها ناقص بود. البته باز هم می‌گویم که تغییرات زیاد به استقلال ضربه زد و منصوریان نتوانست ترکیب ایده آل خودش را به زمین بفرستد. من مطمئنم که استقلال در هفته های آینده شرایط بهتری پیدا خواهد کرد ضمن اینکه نباید از بازی خوب صنعت نفت آبادان غافل شویم.