به گزارش افکارنیوز،

عباس ترابیان رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی گفت: این نشست با حضور محمدرضا ساکت، سرپرست دبیر کلی فدراسیون، پریا شهریاری رئیس دپارتمان فوتبال ساحلی، غلامعلی هنرپیشه، سید مهدی ابطحی و رضائیان(اعضای کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی) به همراه بنده برگزار شد.  

وی گفت: یکی از مصوبات این نشست بحث انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی بود که با توجه به اتمام قرارداد محمد میرشمسی، سرمربی اسبق و عدم تمایل ایشان به ادامه فعالیت به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی کشور، این موضوع مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به سوابق درخشان مارکو اکتاویو برزیلی در فوتبال ساحلی ایران و جایگاه فنی ایشان در جهان، با تصویب کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی وی به عنوان سرمربی تیم های ملی بزرگسالان و زیر ۲۳ سال فوتبال ساحلی کشورمان انتخاب شد.

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی ادامه داد: در این نشست مقرر شد به پاس زحمات خالصانه و بی شائبه میرشمسی و کادر همراه، از ایشان در مراسمی رسمی تجلیل و تقدیر شود.

ترابیان خاطرنشان کرد: در این نشست علی صانعی سرمربی تیم  زیر۱۷ سال فوتسال در جلسه حضور یافت و پیرامون چگونگی انتخاب گروه استعدادیاب های تیم ملی زیر ۱۷ سال توضیحات کاملی را ارائه کرد. در این جلسه طبق موارد طرح شده توسط سرمربی تیم ملی فوتسال، بازیکنان از چهار مسیر متفاوت جهت حضور در تیم ملی فوتسال المپیک انتخاب می شوند. بر همین اساس مسیر اول انتخاب بازیکنان از طریق لیگ برتر فوتسال جوانان و نوجوانان صورت می گیرد. مسیر دوم از طریق دریافت اطلاعات بازیکنان فعال در لیگ برتر و یک فوتسال کشور امکان پذیر است.

وی ادامه داد: مسیر سوم از طریق انتخاب بازیکنان در مسابقات دانش آموزان کشور که در شیراز برگزار می شود، صورت می گیرد و مسیر نهایی نیز از طریق انتخاب و معرفی توسط استعدادیاب های فدراسیون فوتبال انجام می شود که در این خصوص مقرر شد استعدادیاب های معرفی شده از سوی هیاتهای استانها با تایید کمیته فنی و توسعه، انتخاب نهایی شوند و سپس در سمینار یک روزه به منظور توجیه شرح وظایف و حساسیت های موجود در این رده سنی شرکت کنند و سپس فعالیت خود را در استان مربوطه آغاز و در نهایت نفرات برتر را به تیم ملی معرفی کنند.

ترابیان در ادامه درباره برگزاری دومین دوره تورنمنت بین المللی پرشین کاپ به میزبانی بوشهر گفت: پیشنهاد برگزاری دومین دوره تورنمنت فوتبال ساحلی پرشین کاپ در استان بوشهر به میزبانی باشگاه پارس جنوبی مطرح و پس از بحث و گفتگو، این مسابقات با میزبانی باشگاه پارس جنوبی در اواخر مهر ماه ۹۶ که آماده سازی مناسبی برای تیم ملی فوتبال ساحلی پیش از مسابقات بین قاره ای  است، برگزار خواهد شد.

وی در پایان گفت:  همچنین در خصوص برگزاری تورنمنت بین المللی فوتبال ساحلی پرشین کاپ موارد عینا به سازمان جهانی فوتبال ساحلی انتقال یافته و مجوز برگزاری تورنمنت فوق با حضور ۶ تیم قدرتمند جهان در بوشهر اخذ خواهد شد. ضمن اینکه پیش از این مجوز اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر نیز در این ارتباط گرفته شده است.