به گزارش افکارنیوز،

فریبرز محمودزاده  در خصوص حواشی هفته اول مسابقات لیگ یک اظهار داشت: هفته اول همیشه با حواشی و چالش‌های زیادی همراه است، که این چالش‌ها بیشتر از سوی باشگاه‌ها است نه از سوی سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال. چون باشگاه‌ها چند هفته و چند ماه وقت دارند تا کارهای حقوقی و کارهای تیم‌های خودشان را انجام بدهند، ولی متأسفانه بیشتر باشگاه‌ها دقیقه 90 کارهایشان را انجام می‌دهند و به خاطر همین به مشکل می‌خورند. جالب اینجاست تا ساعت 11 صبح روز قبل از شروع مسابقات 6 باشگاه تشکیل پرونده ندادند در صورتی که مسئولین سازمان لیگ، کمیته انضباطی و مسئولین نقل و انتقالات لیگ یک همه روزه در اختیار باشگاه‌ها هستند تا کارهایشان را به موقع انجام دهند. وقتی باشگاه‌ها دیر کارهایشان را انجام می‌دهند ممکن است نقص پرونده داشته باشند چه از لحاظ کارهای نظام وظیفه، کارهای حقوقی و مشکلات دیگر که در نهایت منجر به این می شود که نتوانند کارت بازی را بگیرند.

وی در ادامه افزود: متاسفانه مدیران باشگاه راه‌آهن برخلاف باشگاه‌های دیگر برای پیگیری مشکلات حقوقی خود اصلاً در کمیته انضباطی حضور پیدا نکردند و حتی برای صدور مجوز موقت مثل باشگاه‌های نفت تهران و سایر باشگاه‌ها هیچ اقدامی نکردند و برای من سوال است که چرا مدیران باشگاه‌ راه‌آهن هیچ مراجعه‌ای نکرده‌اند. ما نمی‌توانیم اجازه بازی به تیم راه‌آهن ندهیم چون که بازیکنانی از سال قبل با این تیم قرارداد دارند. فقط برای بازیکنان جدید باید مجوز صادر شود، باشگاه راه‌آهن و همه باشگاه‌هایی که مشکلات مالی دارند سازمان لیگ نمی‌تواند طبق قانون مانع از حضور بازیکنان فصل قبل شود، مثلاً باشگاه پرسپولیس با توجه به اینکه با بیشتر بازیکنانش از سال قبل قرارداد داشتند برای مجوز 4 بازیکن جدیدش اقدام کرد تا برای فصل جدید مجوز صادر شود.

مسئول سازمان لیگ یک در ادامه گفت: جالب اینجاست که دین‌محمدی سرمربی محترم راه‌آهن صحبت‌هایی کرده که خیلی جالب است. من برای آقای دین‌محمدی احترام خاصی قائل هستم،  ولی من انتظار نداشتم که بگویند ما خواستیم تعهد بدهیم تا با نفرات کامل به میدان برویم. اولاً تعهد برای مسائل کوچک گرفته می‌شود،به نظر شما با تعهد می‌شود اجازه بازی داد؟ اگر با تعهد دادن خیلی کارها انجام می‌شد الان بیشتر باشگاه‌های فوتبال به مشکل نمی‌خوردند و خیلی راحت می‌توانستند تعهد بدهند ولی برای کارهای مثل کارهای حقوقی و نظام وظیفه و سایر مشکلاتی که باشگاه راه‌آهن دارد فکر نمی‌کنم با تعهد خیلی راحت مشگل حل انجام شود. ما به باشگاه راه‌آهن تذکرات را داده بودیم نمی‌شود برای ثبت بازیکنان جدید به همین راحتی بگذریم، باید طبق قانون مجوز صادر شود چون دیر اقدام کردند نمی‌توانستیم اجازه بدهیم این بازیکنان بازی کنند.