به گزارش فارس با کاهش تعداد سهمیههای فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا رقابتهای جام حذفی با حساسیت بیشتری دنبال خواهد شد.

طبق تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا سهمیه‌های ایران به دو سهمیه قطعی و دو سهمیه مشروط کاهش یافت و بدین ترتیب علاوه بر قهرمان لیگ، قهرمان جام حذفی مجوز حضور در آسیا را به دست خواهد آورد. از همین رو این مسابقات با حساسیت بیشتری پیگیری می‌شود.

در مهمترین دیدار مرحله یک هشتم نهایی فردا ذوب‌آهن میزبان پرسپولیس خواهد بود. پرسپولیس که در دو دوره گذشته عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را به دست آورده امسال می‌خواهد هت‌‌تریک کند و برای بار سوم جام را بالای سر ببرد. آنها اما کار سختی پیش‌رو دارند چرا که در صورت برتری برابر ذوب‌آهن احتمالا در مرحله بعد به مصاف استقلال خواهند رفت. استقلالی که روز دوشنبه کار آسان‌تری پیش رو دارد و باید با تیم دسته‌دومی سایپا مهر کرج دیدار کند. برنده این دیدار در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف برنده مسابقه پرسپولیس و ذوب آهن خواهد رفت.

پرسپولیس که در لیگ شرایط مناسبی ندارد جام حذفی را فرصت مناسبی برای آشتی با هواداران خود می‌داند. این در شرایطی است که ذوب‌آهن نیز از روزهای اوج خود فاصله گرفته و مشکلات مالی باعثشده این تیم وضعیت مناسبی نداشته باشد. با این حال شاگردان ابراهیم‌زاده با علم به این موضوع که جام حذفی راه ساده‌تری برای رسیدن به آسیا است به مصاف سرخپوشان خواهند رفت. پیروزی در بازی فردا برای هر دو تیم حیاتی است.

به گزارش فارس برنامه کامل مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی به شرح زیر است:

یکشنبه ۶/۹ / ۹۰
سیاه‌جامگان مشهد - شهرداری یاسوج، ساعت ۱۴ - ورزشگاه تختی مشهد
مس سرچشمه - صبای قم، ساعت ۱۴ - ورزشگاه شهید باهنر کرمان
ماشین‌سازی تبریز - داماش گیلان ساعت ۱۴:۳۰ - ورزشگاه یادگار امام تبریز
ذوب‌آهن - پرسپولیس، ساعت ۱۴:۳۰ - ورزشگاه فولادشهر اصفهان

دوشنبه ۷/۹ / ۹۰
ابومسلم - شاهین بوشهر، ساعت ۱۴ - ورزشگاه تختی مشهد
مس کرمان - فجر سپاسی شیراز، ساعت ۱۴ - ورزشگاه شهید باهنر کرمان
صنعت نفت آبادان - فولاد خوزستان، ساعت ۱۴:۳۰ - ورزشگاه تختی آبادان
استقلال - سایپا مهر کرج، ساعت ۱۶:۱۵ - ورزشگاه آزادی تهران