به گزارش قدس، این ایرانی که به واسطه سال ها حضور در کشور سوئد به خوبی با زبان این کشور آشنا است از اریکسون می پرسد که در کیش چه صحبت هایی با مدیر عامل باشگاه پرسپولیس انجام دادید که اریکسون درپاسخ به او می گوید: مذاکرات بسیار موفقیت آمیز بود. من بر سر موارد مالی با باشگاه پرسپولیس به توافق نهایی رسیدم و فقط در خصوص امکاناتی که قرار است در تمرینات در اختیار داشته باشم به توافق نهایی نرسیدیم. از آقای رویانیان خواسته ام چنانچه در نیم فصل دوم مربی پرسپولیس شدم همه آنچه در مفاد قرارداد موجود است اعم از زمین تمرین مناسب، سالن بدنسازی، تامین وسائل ایاب ذهاب و غیره فراهم بشود. این ایرانی از اریکسون می پرسد که مبلغ قرارداد شما با باشگاه پرسپولیس چه قدراست که اریکسون درجواب وی این توضیحات را می دهد: مبلغ قرارداد پانصد هزار دلار است. من در مذاکراتم به مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفتم که اگر شرایط همان باشد که من خواستم یک فصل دیگر قراردادم را با این تیم تمدید می کنم. اما سوال آخر که بخش مهم این ماجرای جالب است این بود: آقای اریکسون شما را مربی پرسپولیس بدانیم یا خیر؟! که مرد سوئدی لبخندی زد و گفت: بله، اگر اتفاق خاصی نیفتد نیم فصل دوم روی نیمکت تیم پرسپولیس می نشینم. قطعا شنیدن این خبر می تواند برای هواداران پرسپولیس خوشایند باشد. درحالی که برخی نزدیکان رویانیان سعی می کنند ماجرای حضور این مربی بزرگ را برای فصل بعد عنوان کنند تا شاید پیرامون حمید استیلی آرام باشد اما همان طور که اریکسون به یک ایرانی مقیم سوئد گفته نیم فصل روی نیمکت پرسپولیس خواهد نشست.
شنیدن این خبر برای حمید استیلی بی گمان خوشایند نیست. استیلی تصور می کند درصورت کسب نتایج مطلوب نیم فصل دوم را هم در این تیم سپری خواهد کرد اما همان طور که از زبان اریکسون می شنویم او نیم فصل دوم سکان هدایت تیم پرسپولیس را برعهده خواهد گرفت. حال سوال این است که چرا مسئولان باشگاه پرسپولیس سعی می کنند ماجرای حضور اریکسون را پنهان کنند و طوری موضوع را پیش ببرند که استیلی نداند آن ها اریکسون را برای همین فصل می خواهند؟ استراتژی رویانیان نشان دهنده یک انگیزه بزرگ در به حاشیه نرفتن تیمش تا نیم فصل دوم است.
او می خواهد فضا آرام باشد تا درخفا با مربی مورد علاقه اش به توافق نهایی دست یافته و نیم فصل دوم بمب خبری خود را منفجر کند. البته سردار غافل از این مهم است که حرف های اریکسون با هم وطن ایرانی اش درحین سفر به تهران به زودی رسانه ای خواهد شد. حال اینکه اریکسون چه اندازه به آن ایرانی مقیم سوئد راست گفته مشخص نیست. اما به نظر می رسد حرف های دوستانه مرد سوئدی که سابقه نشستن روی نیمکت تیم ملی انگلیس را هم دارد از سر صداقت بوده و وی نیم فصل دوم سکان هدایت سرخ ها را برعهده خواهد گرفت. البته در همین راستا شنیده می شود مرد سوئدی از رویانیان خواسته برای نیم فصل دوم پرسپولیس اقدام به جذب بازیکنان بهتر کند تا این تیم در لیگ قهرمانان آسیا زنگ تفریح تیم های آسیایی نشود.