غلامحسين پيرواني در گفتوگو با ايسنا، با تاييد خبر جدا شدنش از صنعت نفت آبادان اظهار كرد: تيم نفت اكنون ۱۷ امتياز كسب كرده است كه ۱۰ امتياز آن در خارج از خانه بوده است و اين مساله نشان ميدهد كه تيم ما در بيرون از خانه بهتر عمل كرده است و دليلش اين است كه در آبادان با ما خوش رفتاري نميشود.

وی ادامه داد: بدرفتاری تماشاگران آبادانی با تیم نفت تنها مختص به هفته‌های اخیر نیست، بلکه ما حتی زمانی که مس کرمان را شکست دادیم، مورد فحاشی قرار گرفتیم و حتی وقتی با تراکتورسازی که استقلال را در تهران شکست داده بود، مساوی کردیم نیز به ما توهین شد.

پیروانی ادامه داد: وقتی ذوب آهن را شکست دادیم، انتظار داشتیم در آبادان تشویق‌مان کنند، اما وقتی که برگشتیم دیدیم مربی تیم جوانان ما گفته است «پیروانی در قد و قواره تیم نفت نیست و نفت بسیار بزرگ‌تر از اوست». من می پرسم تیم نفت در ایران چه مقام‌هایی کسب کرده است که می‌گویند «بزرگ است»؟ البته نفت در آبادان بزرگ است و مردم این شهر بسیار شریف هستند، اما من مربی فجری بوده‌ام که قهرمان ایران شد و به جام باشگاه‌های آسیایی راه پیدا کرد.

سرمربی پیشین تیم فوتبال نفت آبادان در ادامه با بیان این که می توانست آنقدر در این تیم بماند تا اخراجش کنند افزود: من اگر به دنبال پول بودم، می توانستم آنقدر بمانم تا هیات مدیره من را اخراج کند و تمام پولم را بدهد، اما من به دنبال حفظ آبرویم بودم و آن را با میلیاردها تومان عوض نمی‌کنم. البته باید این را نیز بگویم که اعضای هیات مدیره باشگاه انسان‌های خدا ترس و دوست داشتنی هستند که بسیار تلاش کردند بستر لازم را برای کار من فراهم کنند، اما متاسفانه افرادی که به دنبال منافع شخصی بودند، اجازه این کار را به آن‌ها ندادند.

پیروانی در ادامه با بیان این که همه تماشاگران آبادانی با تیمشان بدرفتاری نکرده‌اند خاطر نشان کرد: آن دسته از تماشاگرانی که مردانه ما را تشویق می‌کردند حسابشان از سایرین جدا است، متاسفانه عده‌ای تماشاگرنما در طول فصل انواع فحاشی و توهین را به من و بازیکنان تیم تحمیل کردند و کار را به جایی رساندند که بازیکنان تیم به من می گفتند نمی‌توانند با این شرایط بازی کنند. به همین دلیل و برای این که تیم نفت که اکنون در میانه‌های جدول قرار دارد و شرایط بدی ندارد، ضرر نکند با اعضای هیات مدیره جلسه‌ای تشکیل داده‌ایم و به صورت توافقی از این تیم جدا شدم.

وي در پايان با بيان اين كه دوست دارد از آقايان حكمت، خليلينيا و احمدي تشكر كند، احتمال بازگشتش به تيم نفت را صفر عنوان كرد و گفت: اميدوارم تيم نفت در ادامه فصل موفق باشد و همچنين آرزو ميكنم بلايي كه تماشاگران آبادان بر سر من آوردند، بر سر شمر هم نياورند.