به گزارش افکارنیوز،

حسین عبدی درباره دیدار ایران مقابل کره‌جنوبی اظهار کرد: با توجه به این که ما پیش از این به جام جهانی صعود کرده‌ایم این بازی می‌تواند برای ما حکم یک بازی تدارکاتی را داشته باشد. البته از آن طرف برای کره‌ای‌ها بازی بسیار مهمی محسوب می‌شود. آنها شرایط صعودشان به خطر افتاده و به خاطر همین چیزی برای از دست دادن ندارند و با تمام وجود وارد میدان می‌شوند تا مقابل ایران نتیحه بگیرند. البته ما هم سال‌ها است به کره نباخته‌ایم و شاید همین موضوع کار را برای آنها سخت کند.

وی در ادامه درباره نفرات دعوت شده به تیم ملی گفت: کی‌روش سعی کرده در این بازی از نفرات جدیدتر و کسانی که کمتر برای تیم ملی بازی کرده‌اند استفاده کند. بازیکنانی چون نورافکن، روزبه چشمی به جای بازیکنانی چون پژمان منتظری و البته مسعود شجاعی به تیم ملی دعوت شدند. این بازیکنان جوان می‌توانند از این فرصت استفاده کنند و توانایی فنی خود را نشان دهند. مطمئنا این بازی برای ما مفید خواهد بود چرا که می‌توانیم از شیوه‌های متنوع بازی استفاده کنیم.

عبدی همچنین در پاسخ به این سوال که کلین شیت در دیدارهای مقدماتی جام جهانی چقدر اهمیت دارد، گفت: اگر گل‌های کمتری دریافت کنیم خیلی بهتر است. در هشت بازی هیچ گلی دریافت نکرده‌ایم و همین موضوع می‌تواند باعث افزایش روحیه تیمی ما شود. البته نباید فراموش کرد این که ما می‌توانیم بازی‌های مقدماتی جام جهانی را بدون گل خورده به پایان ببریم نشان دهنده قدرت تیمی ما است.

کارشناس فوتبال ایران در ادامه درباره این که آیا ایران شانسی برای صعود از گروهش در جام جهانی دارد یا خیر، گفت: نمی‌شود از الان درباره این مساله اظهار نظر دقیقی داشت. به هر حال باید منتظر باشیم که ببینیم با چه تیم‌هایی هم‌گروه می‌شویم تا بعد بتوانیم اظهار نظر دقیقی داشته باشیم.