به گزارش افکارنیوز،

در متن بیانیه فدراسیون کشتی آمده است:  « مردم همراهان همیشگی ورزش ملی کشور، کشتی بوده و هستند، و همواره در تمامی  افتخارات و شکست ها در کنار  ورزش ملی خود قرار داشته اند. جامعه کشتی کشور به این پشتوانه مردمی بزرگ و تاریخی افتخار مینماید.

براین اساس و با عنایت به لزوم رسیدگی به نتایج تیم ملی کشتی آزاد در رقابت های جهانی فرانسه و ضرورت ارائه گزارش در این خصوص به مردم عزیز، صبح امروز چهارشنبه،  نشست شورای فنی تیم های ملی با حضور آقایان منصور برزگر، ابراهیم جوادی، علی بیات، محمد حسین محبی، عسکری محمدیان، حسن حمیدی و مجید خدایی برگزار گردید و پس از ارائه گزارش توسط محمد طلایی سرمربی تیم ملی تصمیمات زیر اتخاذ شد:

۱- شورای فنی کشتی آزاد بر  انتخابی تیم ملی بعنوان مبنای اصلی پوشیدن پیراهن تیم ملی تاکید مجدد می نماید.

۲- وضعیت عملکرد تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان در فرانسه بررسی  و ارزیابی ذیل حاصل گردید:

* نداشتن تجربه لازم برای حضور در میدان بزرگ جهانی برای برخی از کشتی گیران که برای اولین بار در رقابت های جهانی حضور داشتند.

* نداشتن ظرفیت و شرایط روانی مناسب و متناسب با مسابقات سنگین جهانی ، برای برخی از کشتی گیران شرکت کننده در مسابقات جهانی.

* اشتباه فنی فاحش و غیر قابل قبول از سوی کشتی گیران باتجربه تیم ملی.

* استمرار موفقیتهای حسن یزدانی در وزن جدید، و توانایی و قابلیت قاطع فنی و روانی وی  در  کسب مدال طلای مسابقات بعنوان نقطه قوت تیم.

* عدم مدیریت روانی و فنی مناسب برخی از کشتی گیران در زمان کوچینگ و عدم انسجام لازم در کادر فنی .

نتیجه گیری :

با توجه به اینکه مطابق مصوبه شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد کشور در شهریور ماه سال گذشته، زمان مسوولیت محمد طلایی سرمربی تیم ملی تا انتهای مسابقات جهانی فرانسه تعیین گردیده است و از طرف دیگر،  تیم  ملی دوم کشتی آزاد ایران در آستانه اعزام( ١٥ روز) به مسابقات بازی های رزمی آسیا و اقیانوسیه (ایندورگیم )قرار دارد، ضرورت دارد در ایام باقیمانده تا مسابقات ایندروگیم، کشتی گیران، در فضایی آرام تمرینات خود را دنبال نمایند.

شورای فنی ضمن اعلام عدم رضایت خود از نتایج حاصل در رقابتهای جهانی فرانسه، پس از اتمام مسابقات ترکمنستان، در خصوص کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان تصمیم‌گیری خواهد نمود.