به گزارش افکارنیوز،

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در حاشیه‌ آخرین تمرین تیم ملی فوتبال ایران قبل از  بازی با کره جنوبی، اظهار داشت: من از کره جنوبی دو خاطره متفاوت دارم. یکی خاطره خوب است که امروز با وجود قطعی شدن صعود به جام جهانی به سئول سفر کردم و خاطره بد هم برای روزی است که ما در این ورزشگاه در اواخر بازی از کره جنوبی گل خوردیم و به جام جهانی صعود نکردیم. بعد از آن بازی هم دیگر به کره نیامده بودم، چون آن روز واقعا تلخ بود و اگر می‌بردیم صعودمان قطعی می‌شد.

وی ادامه داد: آن روز کره‌ای ها شرایطی داشتند که برد و باخت برایشان فرقی نمی کرد اما خیلی محکم مقابل ایران بازی کردند و نتیجه را هم به سود خود پایان رساندند.

رییس فدراسیون فوتبال درباره دعوت نشدن مسعود شجاعی به تیم ملی عنوان کرد: به هر جهت در این مورد سرمربی تیم ملی بازیکنان را انتخاب می‌کند.

تاج با اشاره به غیبت ناگهانی دن گاسپار در اردوی کره جنوبی و بیانیه فدراسیون علیه این مربی پرتغالی گفت: دن گاسپار حرکت بدی انجام داد. در واقع به او مسئولیت‌هایی داده شده بود که آنها را انجام نداد. بعد از این مسئله من به او نامه تندی زدم و خواستم که سریع وضعیت را روشن کند. قبلا هم گاسپار چنین شرایطی داشت و مسئولیت هایی به او داده بودند که عمل نکرده بود و با وساطت یکسری از دوستان او را بخشیدیم. اینبار هم موضوع تکرار شد.

تاج در پاسخ به این پرسش که آیا فدراسیون بابت جدایی گاسپار متضرر می‌شود یا خیر، بیان کرد: نه، فعلا در اینباره تصمیمی نگرفتیم.

رئیس فدراسیون درباره صحبت گرمی که با سامان قدوس داشت، خاطر نشان کرد: قدوس بازیکن جدید ما است که اتفاقا قرار بود پدرش هم به کره‌جنوبی بیاید اما نشد. با این حال قرار شد او به ایران سفر کند و بازی تیم ملی را ببیند.