* کاپیتان پرسپولیس یکی از شرکتکنندگان در بازی تشریفاتی رئیسجمهور ایران و بولیوی بود. به همین بهانه گفتوگویی دوستانه با کریم باقری انجام دادیم که در ادامه میخوانید: فوتبال سالنی سهشنبه شب چطور بود؟ بازی که حالت دوستانه و تشریفاتی داشت. فوتبال در تمام کشورها و میان تمام مردم و مسئولان از محبوبیت بالایی برخوردار است و حتی بسیاری از سیاستمداران جهان با علاقه و اشتیاق بازیهای فوتبال را پیگیری میکنند و به یک تیمی گرایش دارند. اینجور که شنیدهام رئیسجمهور بولیوی عاشق فوتبال است. بازیاش در چه حدی بود؟ معمولی یا حرفهای؟ سبک فوتبالش به آرش برهانی میخورد.

چند موقعیت خوب نصیب آقای مورالس شد که مثل آرش خودمان توپ را به در و دیوار کوبید(می‌خندد). روز قبل از بازی ایران و کاستاریکا دکتر احمدی‌نژاد در تمرین تیم‌ملی حضور یافت و خیلی حرفه‌ای پنالتی می‌زد، شما که فوتبالش را از نزدیک دیدید، چه نظری دارید؟ اکثر ما ایرانی‌ها بالاخره در نوجوانی و جوانی فوتبال بازی کرده‌ایم و تا جایی که می‌دانم آقای احمدی‌نژاد هم در جوانی فوتبال بازی کرده و در بازی سه‌شنبه شب هم مشخص بود به بازی فوتبال تسلط دارد. از ایشان سؤال نکردی در دوره جوانی به کدام تیم علاقه بیشتری داشت؟
سؤال نکردم اما فهمیدم که تیم استقلال را دوست داشته است. ضمن اینکه ایرادی ندارد کسی در فوتبال طرفدار استقلال باشد یا پرسپولیس چون این یک حس شخصی و کاملاً محترم است. از پرسپولیس چه خبر؟ بعد از پیروزی 2 بر صفر مقابل ذوبآهن باید به لحاظ روحی شرایط بهتری در تیمتان حاکم شده باشد؟ تیم ما میتوانست به جای 21 امتیاز کنونی امتیازات بیشتری داشته باشد اما همانطور که دیدیم به دلایل مختلفی نتوانست امتیازاتی که شایستهاش بود را جمع کند و اگر توضیح بیشتری نمیدهم برای جلوگیری از ایجاد حاشیه و حرف و حدیث است چون واقعاً باید امتیازات بیشتری میگرفتیم. به هر حال تا اینجای راه را پشت سر گذاشتهایم و باید برای بعد از این هوشیارتر حرکت کرده و حداکثر امتیازات را کسب کنیم. کدام تیم بهترین فوتبال را در لیگ ارائه میکند؟ اکثر تیمها در یک سطح هستند اما ذوبآهن و پرسپولیس فوتبال بهتری را بازی میکنند. بازی بعدتان با استیلآذین است، مسابقهای با جذابیتهای خاص خودش. بله و امیدوارم این دو تیم با توجه به در اختیار داشتن چند بازیکن مطرح، فوتبال زیبایی را ارائه کنند. بازی میکنی؟ بستگی به نظر سرمربی دارد. بابت نیمکتنشینی در بازی با ذوبآهن ناراحت نشدی؟ برای کریم باقری سخت نیست روی نیمکت بنشیند؟ اگر میخواستم از این فکرها بکنم که از مدتها قبل خانهنشین میشدم. فوتبال شغل من است و شرایط کاری را به خوبی آموخته و اجرا میکنم. رابطهات با دایی مثل گذشتههاست؟ بله. بسیار خوب، مثل همیشه. صحبت خاصی مانده؟ آرزوی موفقیت برای ذوبآهن در فینال لیگ قهرمانان آسیا. * خبرآنلاین