به گزارش افکارنیوز،

مرتضی فنونی‌زاده درباره تساوی یک - یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل روسیه در بازی تدارکاتی اظهار داشت: پس از چند سال یک حریف قدر گیرمان افتاد و با آن بازی کردیم. روسیه تیم درجه دوی اروپا محسوب می‌شود، اما آنها میزبان جام جهانی هستند. تیم ملی مطابق همیشه در کار دفاعی خوب بود و توانست از تک موقعیت‌هایش استفاده کند. روسیه پس از گلی که خورد، سراپا حمله شد و در نهایت هم توانست بازی را به تساوی بکشانند.

وی افزود: فدراسیون و کسانی که مسئول هستند، باید باز هم بازی‌های خوب دوستانه برای تیم ملی تدارک ببینند. ترکیه کشور همسایه ایران است و اگر تیم ملی برابر آنها بازی کند، عیارش بهتر مشخص می‌شود. در مجموع، بازی با روسیه بهتر از دیدار با تیم‌هایی چون تاجیکستان و قزاقستان است.

پیشکسوت فوتبال کشورمان در خصوص حضور وینفرد شفر در استقلال تصریح کرد: شفر نه اینکه مربی بزرگی باشد، اما صاحب سبک است. او مانند مارکوپولو در آفریقا و آسیا گشته و الان به ایران آمده است! او ثبات داشته و قهرمانی‌هایی با تیم‌های خود کسب کرده است. برخی‌ از سن بالای شفر انتقاد می‌کنند، مربی که نباید تمرین بدهد، او باید از فکرش استفاده کند. بایرن مونیخ جزو سه تیم برتر دنیاست، اما هاینکس 72 ساله را به عنوان سرمربی تیمش انتخاب می‌کند. آیا هاینکس باید تیم را تمرین دهد؟ او با آن سن و سال چند سال پیش چندین جام قهرمانی کسب کرد. مگر برانکو چند سال از شفر کوچکتر است؟ چون موهای شفر «بور» است، همه فکر می‌کنند پیر است، در صورتی که اگر برانکو هم موهایش را رنگ نکند، مثل شفر می‌شود!

فنونی‌زاده در واکنش به محرومیت مهدی طارمی و جریمه سنگین باشگاه پرسپولیس به دلیل قرارداد این بازیکن با ریزه اسپور ترکیه گفت: طارمی از لحاظ فنی جزو بازیکنان خوب دهه اخیر پرسپولیس بوده، اما از نظر اخلاق نه. من با پدر طارمی دوست هستم، اما این بازیکن با دو سال حضور در پرسپولیس کاپیتان شد و باید قدر بازوبند را می‌دانست. او بلند پروازی می‌کند، در صورتی که اگر قدر خودش را بداند، جزو 10 بازیکن برتر ایران خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: طارمی نحوه لباس پوشیدن و اجتماعی زندگی کردن را یاد نگرفته است. او از شهرستان به تهران آمده و باید خیلی چیزها را بداند. در زمان ما تنها محسن عاشوری شهرستانی محسوب می‌شد که هم از لحاظ فنی و هم اخلاقی از همه ما بهتر بود. طارمی سال گذشته گفته بود بزرگتر تیم اوست، بازیکن با 18 ماه حضور در پرسپولیس چطور خودش را بزرگتر می‌نامد؟ این موضوع نشان می‌دهد که تیم صاحب و بزرگتر ندارد. دود کارهای طارمی و باشگاه به چشم هواداران می‌رود. چند روز پیش در جلسه‌ای، حسین هدایتی رسید پول‌هایی که برای طارمی و رامین رضاییان پرداخت کرده بود را نشان داد. او یک میلیارد و 150 میلیون به طارمی پول داده و ظاهرا این بازیکن هم پول را برای خرید خانه هزینه کرده است.

پیشکسوت تیم پرسپولیس افزود: اتفاقات اخیر به خاطر کوتاهی باشگاه بوده است. این وسط، فدراسیون فوتبال هم پنهان شده، در صورتی که آنها می‌دانستند طارمی با باشگاه ترکیه‌ای قرارداد امضا کرده و تصاویرش در صفحات مجازی پخش شده است. در اتفاق اخیر، اول باشگاه مقصر است، دوم فدراسیون فوتبال و سوم طارمی.