افکار نیوز: تیم ملی کشورمان در طول مسابقات جام ملت های آسیا به مصاف تیم هایی چون ژاپن، کره جنوبی و استرالیایی خواهد رفت که که در جام جهانی تیم هایی چون کامرون، دانمارک، یونان و صربستان را شکست داده اند.

ایران در حالی در این مسابقات شرکت خواهد کرد که از جام ملت های ۲۰۰۰ به بعد یعنی ظرف ۱۰ سال اخیر در جام ملت های آسیا شکست نخورده است.

در جام ملت های ۲۰۰۴ آسیا طی ۶ بازی برگزار شده در مسابقات صاحب ۳ برد و ۳ مساوی شدیم. در جام ۲۰۰۷ هم طی ۴ بازی برگزار شده صاحب ۲ برد و ۲ تساوی شدیم. یعنی از ۱۰ بازی ۵ برد و ۵ مساوی به دست آورده ایم.

البته این روند بی شکستی در ضربات پنالتی متوقف شده اما هر چه هست در دقایق معمولی صاحب شکست نشده ایم.

بازیکنان ادوار مختلف تیم ملی کشورمان در جام ملت های ۱۹۹۶ موفق به زدن ۱۴ گل، در جام ۲۰۰۰،۷ گل و در جام ۲۰۰۷، شش گل به ثمر رسانده اند.
جام ملت های آسیا در سال 1956 شروع مهجوری داشت اما خیلی طول نکشید تا عنوان بزرگترین مسابقات فوتبال قاره آسیا را بدست آورد. جایی برای حضور بهترین تیم های بزرگترین قاره جهان برای معرفی قهرمانی پرشکوه است.. همچنین لازم به ذکر است در مرحله نهایی جام ملت های آسیا این دوره 16 تیم حضور دارند که از راه های مختلف مستقیم و غیر مستقیم به این بازیها رسیده اند. ده تیم از مرحله انتخابی بازیها، دو تیم با قهرمانی چلنج کاپ آسیا و یک تیم میزبان و سه تیم برتر دور قبل رقابت ها در سال 2007 بلیط قطر را بدست آورده اند.