به گزارش افکارنیوز،

پنجعلی اسخگوی سوالات ما بود:

*کیفیت دربی 85 چطور بود؟
به خاطر حساسیتی که در این بازی هست همیشه کیفیت آن پایین می آید. هر چند برانکو در این دیدار به چیزی که می خواست رسید. بعد از اینکه گل زد بازی را اداره کرد. اگر ریسک می کرد و حمله می کرد گل می خورد و روی ضد حمله پیش رفت. 
*میزبانی 90 به 10 درصد را در دربی چطور ارزیابی می کنید؟
به نظرم فکر خوبی نیست. پخش بازی ها در دنیا بیشترین کمک به باشگاه ها هست. بیش از 60 درصد درآمد بر این اساس شکل می گیرد. باشگاه ها اینقدر هزینه دارند که بلیت فروشی کمکی به یک باشگاه نمی کند. این موارد در فوتبال ما باید از دست دولت خارج شود. باید درآمدزایی در فوتبال شکل بگیرد.
*لیگ امسال از نظر کیفیت چطور است؟
نباید از لیگی که دولت آن را برگزار کند انتظار زیادی داشت. رفتن به جام جهانی مسئله خاصی نیست وقتی آسیا 5 شانس برای جام جهانی دارد. تغییر فوتبال را باید در باشگاه ها و آکادمی ها دید. ما لیگ پویا و درستی نداریم چون دولت آن را اداره می کند. باشگاه ها باید خصوصی شوند.
*باشگاهی مثل نفت خصوصی شد اما به موفقیت نرسید...
من اسم اتفاقی که در نفت افتاد را خصوصی سازی نمی گذارم. مدیریت آن باشگاه هم بر اساس رابطه انجام شد. باید بگذارند مردم و سرمایه گذاران وارد کار بشوند.
*تیم ملی از گروهش در جام جهانی صعود می کند؟
این ها مقطعی است. ما در غرب آسیا به عنوان تیم اول مطرح هستیم. ما قوی نشدیم 4 سهمیه بود. یک موقع با یک سهمیه سال 1978 به جام جهانی رفتیم. زمانی می توانیم بگوییم فوتبال خوب است که ساختارها حرفه ای باشد. ما نمی تونیم با کره و ژاپن مقایسه شویم.
*پرسپولیس هم در آسیا فینالیست نشد. برگزاری بازی در عمان در دیداری که میزبان بودیم چقدر در این موضوع تاثیرگذار بوده است؟
اگر میزبان بودیم خیلی فرق می کرد. پرسپولیس توانایی این را داشت که به فینال برسد. در لیگ ایران بهترین تیم است و بهترین فوتبال را بازی می کند اما آیا تمام تیم ها در این سطح هستند؟ ما ببریم چیزی تغییر نمی کند. در مقطعی مربی این کار را کرده و بر اساس یک ساختار نیست.