حسین رضازاده در گفتوگو با فارس در مورد قرارداد کوروش باقری با فدراسیون وزنهبرداری گفت: باقری قرارداد نمیخواهد و فعلاً کار خود را با تیم ملی ادامه میدهد. او بدون اجازه من نمیتواند کاری را انجام دهد.

وی در پاسخ به این سئوال که فدراسیون چه تدابیری را برای ملی‌پوشان خارج از اردوها به منظور حفاظت از آنها در قبال بحثدوپینگ اندیشیده تصریح کرد: ملی‌پوشان تحت هر شرایطی زیر نظر هستند. سایر کشورها نیز به وزنه‌برداران پاک ایران غبطه می‌خورند که امروز با این وضعیت رکوردهای دنیا را جابجا می‌کنند.

رضازاده ادامه داد: به برنامه‌ای که در بحثضددوپینگ از ابتدا مدنظرمان بود رسیده‌ایم. در همین راستا تمام ملی‌پوشان در تمام رده‌های سنی که قصد پیوستن به اردوی تیم ملی را دارند ابتدا آزمایش دوپینگ می‌دهند تا در این زمینه مشکل خاصی ایجاد نشود. ضمن اینکه با کلاس‌های آموزشی که برای تمام اهالی وزنه‌برداری برگزار کرده‌ایم، بعید است دیگر کسی ناآگاهانه این کار را انجام دهد. خیالمان بابت ملی‌پوشانی که خارج از اردو هستند هم راحت است.

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در مورد شرایط سهراب مرادی، وزنه‌بردار ۸۵ کیلوگرم ملی‌حفاری که توانست در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا ۳ کیلوگرم بیشتر از کیانوش رستمی در رقابت‌های قهرمانی جهان رکورد بزند، گفت: سخت‌گیری‌هایی کوروش باقری باعثشد مرادی این رکوردها را به ثبت برساند و اگر سرمربی تیم ملی سخت نمی‌گرفت هیچ زمان این رکوردها به دست نمی‌آمد.

وی افزود: در صورت اضافه شدن مرادی به تیم ملی، سطح اردوها بالاتر رفته و رقابت خوبی بین مرادی و کیانوش رستمی پیش خواهد آمد که این موضوع می‌تواند به قدرتمندتر شدن تیم ملی در وزن ۸۵ کیلو کمک کند. با این وضعیت مطمئن باشید رکورد ۸۵ کیلوگرم وزنه‌برداری جهان توسط یک وزنه‌بردار ایرانی در المپیک ۲۰۱۲ لندن خواهد شکست.

رضازاده در مورد شرایط تیم ملی در المپیک لندن به فارس گفت: ۶ سهمیه کامل را گرفتهایم و با قدرت در این رقابتها شرکت خواهیم کرد. البته شرایط المپیک فرق میکند و برای موفیت فاکتورهای دیگر را لازم را دارد.