به گزارش فارس، رقابتهای کشتی آزمایشی المپیک ۲۰۱۲ از ظهر امروز به وقت تهران در مجموعه اکسل شهر لندن آغاز شده است که ۴ فرنگیکار کشورمان پس از شروع موفق همراه با ۶ پیروزی با شکست مقابل حریفان از حضور در فینال بازماندند.

* در ۵۵ کیلو که ۶ کشتی‌گیر حضور دارند، سامان عبدولی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم و در نیمه‌نهایی در ۲ تایم و با نتایج(صفر - ۲) و(صفر - یک) مقابل چوی گیو جین، دارنده مدال نقره جهان از کره جنوبی شکست خورد و از حضور در فینال بازماند.
وی برای کسب عنوان سوم باید به میدان برود.
دیدار نهایی این وزن را چوی گیو جین از کره‌جنوبی و ایوان بلات‌سف از روسیه برگزار می‌کنند.

* حمید سوریان در ۶۰ کیلو پس از استراحت در دور نخست در دور دوم وینچنزو ماستری از ایتالیا را با نتیجه(۲ - صفر) و(۳ - صفر) شکست داد، اما در نیمه‌نهایی در ۳ تایم با نتایج(یک - صفر)،(صفر - ۴) و(صفر - ۲) مقابل ارسلان عبدولین از روسیه مغلوب شد و حضور در فینال را از دست داد.
روشن بایراموف دیگر مدعی این وزن نیز در نیمه‌نهایی مقابل بلمادانی از فرانسه مغلوب شد.
سوریان برای کسب عنوان سوم باید به مصاف سئونگ وو از کره‌جنوبی برود.
فینال این وزن را طارق بلمادانی از فرانسه و ارسلان عبدولین از روسیه برگزار می‌کنند.

* در ۶۶ کیلو امید نوروزی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم ژن ژی از چین را با نتیجه(۲ - صفر) و(۳ - صفر) مغلوب کرد، اما در نیمه‌نهایی در ۳ تایم و با نتایج(۳ - صفر)،(صفر - یک) و(صفر - یک) مقابل آدام کوراک از روسیه باخت و فینال را از دست داد.
وی باید برای کسب عنوان سوم باید به مصاف آرتاک مارگاریان از فرانسه برود.
فینال این وزن را نیز آدام کوراک از روسیه و کیم ‌هیون وو از کره‌جنوبی برگزار می‌کنند.

* محسن قاسمی در ۷۴ کیلو پس از استراحت در دور نخست در دور دوم کاسینن از فنلاند را با ضربه فنی شکست داد، اما او هم در نیمه‌نهایی در ۳ تایم و با نتایج(۲ - صفر)،(صفر - ۲) و(صفر - ۳) به آلکساندر چخرکین از روسیه باخت و از حضور در فینال بازماند.
وی برای کسب عنوان سوم باید به مصاف چانگ از چین برود.
فینال این وزن را نیز آلکساندر چخرکین از روسیه و پیچکوف از اوکراین برگزار می‌کنند.

* قاسم رضایی در ۹۶ کیلو در دور اول الو توم از استونی را با نتایج مشابه(یک بر صفر) شکست داد. وی در دور دوم هم مقابل اصلان‌بیک خوشتوف روس و دارنده نشان طلای المپیک ۲۰۰۸ پکن، با نتایج مشابه(یک بر صفر) به پیروزی رسید و با برتری مقابل رامی آنترو هیتانیمی از فنلاند در ۳ تایم با نتیجه(صفر - ۲)،(۳ - یک) و(۴ - یک) در نیمه‌نهایی فینالیست شد.
وی برای کسب عنوان قهرمانی باید به مصاف دایگو تیمونچین از ایتالیا برود.

* در ۱۲۰ کیلو که ۱۱ کشتی‌گیر حضور دارند، بشیر باباجان‌زاده در دور نخست مقابل هیکی نابی از استونی با نتیجه(صفر - ۲)،(۲ - صفر) و(یک - صفر) به پیروزی رسید، اما در دور دوم مقابل یوهان یورن از سوئد با نتایج مشابه ۲ بر صفر مغلوب شد و با شکست حریفش در مرحله بعد مقابل رضا کایالپ ترک حذف شد.
تیم ایران در این رقابت‌ها در وزن ۸۴ کیلوگرم نماینده‌ای ندارد.

مسابقات کشتی فرنگی آزمایشی المپیک ۲۰۱۲ لندن امشب به پایان میرسد و مسابقات آزاد فردا (یکشنبه) در شهر لندن برگزار میشود که تیم ایران با ۳ نماینده حضور دارد.