به گزارش افکارنیوز،

صمد مرفاوی ابتدا در واکنش به انتقادات صورت گرفته از کارلوس کی‌روش در رابطه  با دعوت برخی از بازیکنان ناآماده به اردوی تیم ملی گفت: من معتقدم که نباید در این زمینه کی‌روش را نقد کرد، چون این مربی اهداف خاص خودش را دارد و می‌خواهد بازیکنان مختلف را محک بزند. فهرستی که کی‌روش آخرین بار اعلام کرد، فهرست نهایی نبود که بخواهیم از او انتقاد کنیم. او در حال محک‌زدن شرایط تمامی بازیکنان است و دیدید که قبل از ترک ایران چند بازیکن را خط زد.

مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان در ادامه افزود: سرمربی تیم ملی می‌تواند هر بازیکنی را مورد آزمایش قرار دهد و نمی‌توان در این زمینه از کی‌روش ایراد گرفت. او طبیعتاً می‌خواهد بهترین نفرات را به جام جهانی ببرد.

مرفاوی در مورد  اعتراضات کی‌روش نسبت به کمبود امکانات و عدم انجام بازی‌های دوستانه گفت: کی‌روش مدت‌هاست که همین حرف‌ها را می‌زند و برای اولین بار نیست که چنین چیزهایی را از او می‌بینیم.  قبلاً هم دیده بودیم که کی‌روش چنین حرف‌هایی بزند و این موضوع جدیدی نیست. با این حال من معتقدم تیم ملی باید با بهترین امکانات به جام جهانی برود و کی‌روش حق دارد بهترین امکانات را در اختیار داشته باشد.

وی در خاتمه تصریح کرد: اگر کی‌روش از همه چیز شاکی است و مدام اعتراض می‌کند، چرا به همکاری‌اش با تیم ملی ادامه می‌دهد؟! به اعتقاد من او تیمش را دوست دارد و به بازیکنان تیم ملی امیدوار است تا بتواند در جام جهانی روسیه نتابج خوبی بگیرد. از طرفی من معتقدم وزارت ورزش و فدراسیون هم تا جایی که امکان  دارد به تیم ملی کمک می‌کنند.