به گزارش افکارنیوز،

 یونس دلفی، پدیده تیم استقلال خوزستان و تیم ملی نوجوانان ایران که در نیم‌فصل دوم سال گذشته با نظر پورموسوی در برخی بازی‌های استقلال خوزستان به‌ عنوان بازیکن تعویضی بازی می کرد، در لیگ هفدهم عملکرد فوق العاده ای داشته و ستاره تیمش محسوب می شود.

او که با زدن 2 گل و گرفتن پنالتی و علاوه بر آن تکنیک و سرعت بالا به همراه پایه‌گذاری بسیاری از حملات، جزو تاثیرگذارترین نفرات تیم ایران در جام جهانی نوجوانان بود، در دیدار با سیاه جامگان نیز دبل کرد تا با پیشنهادات زیادی از لیگ برتر مواجه شود.

دلفی گل اول خود را در دقیقه 70 روی ضربه ریباند به ثمر رساند و 3 دقیقه بعد روی پاس عرضی فرید کریمی و با شوت‌زنی از پشت محوطه جریمه توپ را به تور دروازه سیاه جامگان چسباند.

مهاجم تیم استقلال خوزستان گفت: هدفم در آینده خیلی بزرگ است و اینکه چرا در تیم‌های بزرگ کشور بازی نمی‌کنم، برایم خیلی اهمیت ندارد، بلکه دوست دارم بازی‌های من در سطح جهان دیده شود و بتوانم در همین سن کم لژیونر شوم و بتوانم بهترین فوتبال را ارائه دهم. ضمن آنکه اکنون تمام تمرکزم روی بازی‌های استقلال‌خوزستان است و به هیچ تیم دیگری فکر نمی‌کنم. علاه بر آن دوست دارم از استقلال‌خوزستان به تیم‌های بزرگ اروپا بروم.

عبدالله ویسی، سرمربی آبی های جنوب کشور نیز درباره پیشنهادات تیم های لیگ برتری به دلفی می گوید: او بازیکن خوب و تاثیرگذاری است و ستاره تیم مان است. دلفی از 3 باشگاه پیشنهاد دارد اما او به طور قطع در استقلال خوزستان می ماند و اجازه جدایی به او را نمی دهیم.

یونس دلفی که 27 مرداد امسال با گلزنی برابر پدیده مشهد در استادیوم ثامن، نام خود را به‌عنوان جوان‌ترین گلزن هفدهمین دوره لیگ برتر به ثبت رساند، جمعه نیز 2 گل وارد دروازه دیگر تیم مشهدی کرد تا با 3 گل زده بهترین گلزن تیم ویسی در مسابقات لیگ هفدهم باشد.