به گزارش افکارنیوز،

اتفاقی که رفته‌رفته او را به مرد اول استقلال در درون دروازه تبدیل کرد تا پس از سال‌ها، مهدی رحمتی به یک نیمکت‌نشین تمام‌عیار تبدیل شده و بسیاری دوران حضور این چهره سرشناس را در اردوی استقلال پایان‌یافته قلمداد کنند. سیدحسین حسینی پیرو همین بازی‌هایی که برای آبی‌های پایتخت انجام داد نه تنها باعث شگفتی پیرمرد آلمانی شد بلکه رضایت کارلوس کی‌روش را نیز جلب کرد تا دوباره طعم ملی‌پوش شدن را بچشد، اتفاقی که خود سیدحسین مدعی است سال‌ها برای رسیدن به آن تلاش کرد و صبوری به خرج داد چون مطمئن بود به این آرزو می‌رسد.

دعوت به تیم ملی بهترین حس دنیا است

دو فصل پیش که برای ملوان بازی می‌کردم به اردوی تیم ملی دعوت شدم. شاید باورتان نشود اما روز اول اردو بهترین حسی بود که در تمام سال‌های فوتبالم تجربه کرده بودم چون پوشیدن پیراهن مقدس تیم ملی واقعاً افتخار بزرگی است. بعد از آن تجربه بنا به شرایطی که پیش آمد دیگر نتوانستم به اردو دعوت شوم تا واقعاً دلتنگ این روزها شوم و مدام به این اتفاق فکر کنم. شاید به همین خاطر بود که منتظر یک فرصت کوچک بودم تا خودم را محک بزنم ببینم لیاقت پیراهن تیم ملی را دارم یا نه؟

شماره یک را می‌خواهم

نمی‌دانم زدن این حرف الان درست هست یا نه؟ چون ممکن است هر کسی برداشتی مخصوص به خود داشته باشد. با تمام احترامی که برای رفقا و رقبایم در درون دروازه ایران قائل هستم تنها یک هدف در ذهن دارم آن هم اینکه بتوانم شماره یک را به خود اختصاص بدهم. تنها با همین انگیزه هر روز تمرین و بیشتر وقتم را صرف مطالعه و دیدن عملکرد و تمرینات دروازه‌بان‌های بزرگ دنیا می‌کنم بلکه هر بار یک نکته آموزشی جدید بیاموزم.

جام جهانی‌ رؤیای کودکی‌ام است

رفتن به جام جهانی؟! نمی‌دانم اگر قسمت باشد در این جام جهانی‌ حتماً جزو شاگردان کارلوس کی‌روش خواهم بود چون رفتن به این تورنمنت از کودکی درست آن روزهایی که صبح تا شبم را با توپ فوتبال می‌گذراندم رؤیای من بود. همیشه وقتی مسابقات جام جهانی‌ را تماشا کردم به خصوص جام جهانی‌ 98 فرانسه که تیم ملی اولین حضورش بعد از انقلاب را در این تورنمنت جشن گرفت رؤیایم بود که یک روز حضور در آن را تجربه کنم و قطعاً به این رؤیا خواهم رسید.

کارلوس برای همه ملی‌پوشان نقش پدر فوتبالی دارد

اردوی اخیر تیم ملی به نسبت دوره‌های قبلی که دعوت شده بودم تفاوت چندانی از نظر شرایط نداشت تنها حس رقابت و همین‌طور رفاقت در آن بیشتر شده بود. کارلوس کی‌روش که برای همه ملی‌پوشان نقش پدر فوتبالی را دارد با درایت خاصی که دارد توانسته شرایطی بر تیم ملی حاکم کند که بازیکنان چه باشند چه نباشند تنها به یک چیز فکر می‌کنند آن هم موفقیت ایران در تمام رقابت‌هاست. شاید باور نکنید اما همه بچه‌ها حاضرند به خاطر ایران و کی‌روش جان بدهند و این رمز موفقیت تیم اول آسیا در تمام این سال‌هاست.

خدا را شکر تصمیمی نگرفتم که پشیمان شوم

در کمتر از یک هفته همه چیز در استقلال برای من از این رو به آن رو شد چون چیزی نمانده بود بروم باشگاه و قراردادم را فسخ کنم و به تیمی دیگر بپیوندم اما یک‌دفعه ورق برگشت و همه چیز جور دیگری شد. نمی‌خواهم به اتفاقات اشاره‌ای کنم اما برخلاف میل باطنی‌ام این تصمیم را گرفتم چون چاره دیگری برایم باقی نمانده بود. هرچه بود گذشت و خدا را شکر می‌کنم تصمیمی در آن روزها نگرفتم که الان پشیمانی‌‌اش برایم باقی بماند.

شفر گفت می‌خواهد یکی مثل کان در ایران معرفی کند

در راه بازگشت دوباره به تیم ملی، وینفرد شفر انصافاً نقش پررنگی داشت. روزهای ابتدایی که جای آقای منصوریان را روی نیمکت گرفت یک صحبت خصوصی با هم داشتیم و آن روز به ایشان گفتم که می‌خواهم به جام جهانی‌ برسم و انگیزه‌های زیادی دارم. شفر که از این هدف من مطلع شده بود یکی، دو روز بعد در مصاحبه با کیکر آلمان گفت می‌خواهد به من کمک کند تا یکی از نماینده‌های استقلال در روسیه 2018 باشم که همین واکنش او انگیزه‌هایم را دو چندان کرد تا بیشتر و بهتر از قبل کار کنم و الان هم تمام هدفم این است که او را در این راه دلسرد نکنم چون خودش گفت می‌خواهد که خاطرات معرفی دروازه‌بانی مثل اولی کان در آلمان برایش در ایران هم تکرار شود.

استقلال قطعاً یکی از مدعیان قهرمانی لیگ است

قبول دارم فصل برای استقلال خوب آغاز نشد اما این تیم پتانسیل زیادی دارد که با تفکرات و تدابیر شفر می‌تواند بازگشت رؤیایی برای طرفداران رقم بزند. تیم ما از نظر روحی و روانی به یکباره تخلیه شد و تلاش‌های منصوریان و دستیارانش که جا دارد از آنها بابت زحماتی که برای من و تیم کشیدن به نوبه خودم تشکر کنم، به جایی نرسید ولی شک ندارم این تیم مسیر خود را پیدا کرده و به زودی زود یکی از مدعیان اصلی قهرمانی خواهد بود.

شماره 22 استقلال هستم نه شماره یک

دیروز هم گفتم و باز هم تکرار می‌کنم سیدحسین حسینی الان شماره 22 استقلال است و شماره یک در حال حاضر سیدمهدی رحمتی نام دارد. یک دوست و بزرگ‌تر در تیم که من در کنار رقابت با او رفاقت نزدیکی هم دارم و تلاش می‌کنم تا از تجربیاتش به بهترین نحو ممکن بهره ببرم. هم من هم سیدمهدی هدف‌مان موفقیت استقلال است و در این راه هر جا لازم باشد از خودمان هم می‌گذریم.