به گزارش افکارنیوز،

روزبه چشمی با تصمیم کارلوس کی روش در بازی دوستانه برابر پاناما در پست دفاع وسط تیم ملی به میدان رفت اما او روی یک صحنه به اشتباه در محوطه جریمه خطای پنالتی کرد و همین مساله باعث شد که بعضی از کارشناسان ادعا کنند او توانایی بازی در این پست را ندارد و بهتر است در پست هافبک دفاعی بازی کند.

چشمی برای بازی با سوریه و کره برای اولین بار در پست دفاع وسط به تیم ملی دعوت شد و نکته جالب این که شفر هم بعد از انتخاب به عنوان سرمربی استقلال به تصمیم سرمربی تیم ملی احترام گذاشت و از این بازیکن در پست دفاع وسط بازی گرفت.

در این مدت روزبه چشمی نشان داده که می تواند به یک مدافع وسط مدرن در فوتبال ایران تبدیل بشود؛ اما در مورد او گفته می شود هنوز تجربه کافی برای بازی در این پست را ندارد و اشتباه او در بازی پاناما هم به دلیل عادت کردن به بازی در پست جدیدش بوده است.

اما بعد از انتقادهایی که به روزبه چشمی بعد از بازی با پاناما شد، بازیکنانی مثل فرشید اسماعیلی، مهدی رحمتی و داریوش شجاعیان تصمیم گرفتند از مدافع تیم خود حمایت کنند.

آنچه مسلم است هم وینفرد شفر و هم کارلوس کی روش اعتقاد دارند روزبه چشمی می تواند در پست دفاع وسط به یک بازیکن بزرگ تبدیل بشود و او نیاز دارد با تمرین های بیشتر به بازی در این پست عادت کند.